Nasiona
Mięta
Dodane przez: Jasmine&Roses
Zaczerpnięte z: http://www.flickr.com

Mięta

Mięta (Mentla) to bylina o drobnych, fioletowych kwiatach. Jej płożące się pędy mają zdolność ukorzeniania się i wydawania nowych pędów. Pędy pionowe mogą osiągać nawet do 80 centymetrów wysokości. Zimotrwała mięta odznacza się specyficznym orzeźwiającym zapachem, dzięki zawartości olejku.
Oregano
Dodane przez: Joi
Zaczerpnięte z: http://www.flickr.com/photos/joi/2565214027/sizes/l/

Lebiodka pospolita

Powszechnie znane oregano to nic innego jak nasza wieloletnia, odporna na chłody lebiodka pospolita (Origanum vulgare) występująca w Polsce dość często w okolicach ciepłych i nasłonecznionych. Ta spokrewniona z majerankiem roślina, hodowana bywa na liście i kwiatostany. Oregano charakteryzuje się delikatnym zapachem oraz korzennym, lekko gorzkawym smakiem.
Lubczyk ogrodowy
Dodane przez: foodistablog
Zaczerpnięte z: http://www.flickr.com/photos/foodista/3464963458/

Lubczyk ogrodowy

Lubczyk ogrodowy (Levisticum officinale) to wysoka bylina o zielonożółtych kwiatach. Nasiona lubczyku do inspekty wysiewamy w sierpniu, na miejsce stałe przesadzamy ją w kwietniu następnego roku. W pierwszym roku stworzy dużą rozetę liści o postrzępionych i lśniących blaszkach. W ciągu kolejnych lat wytworzy łodygi kwiatowe dorastające do 2 metrów wysokości.
Szałwia
Dodane przez: pizzodisevo
Zaczerpnięte z: http://www.flickr.com/photos/globetrotter1937/2351318937/

Szałwia

Szałwia (Salvia) to wieloletni, wiecznie zielony krzew dorastający do 60 centymetrów wysokości. Jej łacińska nazwa pochodząca od słowa salvus oznaczającego zdrowie, kryje w sobie prawdę o niej. Najwartościowsze są jej świeże liście, miękkie w dotyku, zielono srebrne, zrywane przed okresem kwitnienia, równie zdrowe co piękne, doskonałe na obrzeża rabat bylinowych.
Krzak truskawki
Dodane przez: foodistablog
Zaczerpnięte z: http://www.flickr.com/photos/foodista/3595465183/

Truskawki na balkonie

Truskawki znają chyba wszyscy. Te niskie byliny nadają się do uprawy w większości ogrodów. Niewielu z nas wie jednak, że truskawki doskonale rosną również w pojemnikach. Posiadając nawet maleńki balkon możemy stać się właścicielami małej plantacji, a świeże, pyszne, aromatyczne i zdrowe owoce będziemy mieli na wyciągnięcie ręki.
Agrest
Dodane przez: foxypar4
Zaczerpnięte z: http://www.flickr.com/photos/foxypar4/704162819/

Wegetatywne rozmnażanie agrestu

Odmiany uprawne krzewów owocowych rozmnażane z nasion dają potomstwo zróżnicowane pod względem cech i właściwości, dziedziczące w niewielkim stopniu zalety rośliny matczynej. Chcąc otrzymać w krótkim czasie osobniki identyczne z rośliną macierzystą powinniśmy zastosować rozmnażanie wegetatywne. Rośliny otrzymane z sadzonek i odkładów będą wierną kopią rośliny matczynej.
Jagoda kamczacka
Dodane przez: Opioła Jerzy
Zaczerpnięte z: wikipedia.org

Jagoda kamczacka

Jagoda kamczacka (Lonicera coerulea var. kamtschatica Sevast.) znana także jako suchodrzew jadalny czy suchodrzew siny jest długowiecznym krzewem owocowym, o kulistym, zwartym pokroju, żyjącym do 35 lat, osiągającym wysokość 1,5-2m. i szerokość 1,5m. W Polsce uprawiane są tylko odmiany uprawne występującego w północno-wschodniej Azji właściwego gatunku.
Jabłoń
Dodane przez: House of Sims

Wzajemne zależności pomiędzy drzewami owocowymi

Większość roślin sadowniczych do prawidłowego zawiązywania i wzrostu zawiązków wymaga zapylenia przez owady. Jabłonie, czereśnie oraz grusze są drzewami potrzebującymi do zapylania pyłku innych drzew. Z ich kwiatów tylko wtedy rozwiną się owoce, jeśli dostanie się do nich pyłek pochodzący z innego drzewa tego samego gatunku.

Pepino gold

Pepino gold (Solanum muricatum) to pochodząca z Chile i Peru wieloletnia roślina. Zadomowiła się na dobre w okolicach Florydy. W Polsce wciąż jest zbyt mało znana, zasługuje jednak na naszą uwagę. A doskonały smak jej ciekawych owoców niech będzie dodatkową zachętą.
Pepino gold zwane również melonem gruszkowym, czy też gruszką melonową to wieloletnia, efektowna roślina, o niebiesko-fioletowych, pachnących kwiatach.
Te ciekawe, dorastające rozmiarami do wielkości dużego jabłka, wadze nawet do 400 gram owoce, o złocistej, pokrytej fioletowymi pasami skórce, kryją w sobie jasnożółty, soczysty, słodki miąższ. Jego smak to połączenie ananasów, cytryn, gruszki i melona.

Podagrycznik pospolity

Podagrycznik pospolity (Aegopodium podagraria) jest szkodnikiem nietypowym zwanym także kozią stopą lub śnitką. Nietypowy, bo często lubiany, hodowany i pielęgnowany. Ale i uporczywie tępiony.
Ta bylina charakteryzująca się zapachem marchwi, posiada cienkie, sięgające nawet metra, wszędobylskie kłącza. Jej wzniesione łodygi sięgają często do wysokości ponad pół metra. Charakterystyczny, łatwo rozpoznawalny kwiatostan stanowiący baldach złożony, rozkwita od maja do września.