Szkodniki
Szkodniki na drzewach
Dodane przez: edudflog
Zaczerpnięte z: http://www.flickr.com

Szkodniki na drzewach

Drzewa w Polsce (zarówno w lasach i parkach) narażone są na zniszczenia mechaniczne, niekorzystne oddziaływanie warunków atmosferycznych oraz ingerencję szkodników, które powodują anomalie rozwojowe i zakłócają ich gospodarkę hormonalną.
Kalendarium styczeń
Dodane przez: psionicman
Zaczerpnięte z: http://www.flickr.com/photos/56879890@N00/2315739776/

Rok w ogrodzie - styczeń

Styczeń to dobry miesiąc, aby zacząć drobne prace pielęgnacyjne. Dla roślin jest to ciągle okres spoczynku - warto więc raz na jakiś czas sprawdzić jak zimują nasze rośliny w ogrodzie.
Szkodnik, turkuć podjadek
Dodane przez: Radu P
Zaczerpnięte z: http://www.flickr.com

Turkuć podjadek

Turkuć podjadek (Gryllotalpa gryllotalpa), to owad prostoskrzydły z rodziny turkuciowatych. Zamieszkuje Europę, zachodnią Azję i północną Afrykę. Lubi środowisko wilgotne, łąki, bogate w próchno torfowiska, ogrody, pola uprawne i sady.
Mirt
Dodane przez: briweldon
Zaczerpnięte z: http://www.flickr.com

Mirt

Mirt (Myrtus) jest jedną z najstarszych roślin doniczkowych uprawianych w pomieszczeniach. Należy on do rodziny mirowatych. Do europy roślina została sprowadzona z Azji Mniejszej i basenu Morza Śródziemnego. W naturalnych warunkach osiąga nawet do 5 metrów wysokości. Najczęściej uprawiany jest Mirt pospolity.
Jodła
Dodane przez: mindfrieze
Zaczerpnięte z: http://www.flickr.com/photos/mindfrieze/202480652/

Ochojniki są też na jodłach

Ochojniki to owady z grupy pluskwiaków (podobnie jak mszyce). Bardzo dużo publikacji w prasie i programach telewizyjnych poświęca się dwóm gatunkom: ochojnikowi świerkowemu i świerkowo-modrzewiowemu.
Ochojniki korowojodłowe (obiałka jodłowa) w Polsce pojawił się ponad 100 lat temu. Od kilku ostatnich lat jego liczebność niepokojąco wzrosła na terenie całego kraju. Można go spotkać przede wszystkim na starszych jodłach. Obiałka to owad barwy jasnobrązowej i brązowej o długości ok. 1,5mm. Owady i jaja przez nie złożone otoczone są białą watą.
Szkodniki w ogrodzie
Dodane przez: Shandchem
Zaczerpnięte z: http://www.flickr.com/photos/14508691@N08/3773571248/

Ślimaki atakują – jak poradzić sobie z inwazją?

Klimat umiarkowany przejściowy, pod wpływem którego znajduje się niemal cały obszar Polski, jest niestety doskonały dla życia i rozwoju wszelkiego rodzaju fauny pełzającej. Najgorsze, co może nam się przytrafić, to trwająca od marca do grudnia jesień – wtedy cień pada na każdy obszar rolnictwa, sadownictwa i ogrodnictwa. Nie muszę już wspominać o fatalnym samopoczuciu, wynikającym z kiepskiej pogody.
Rośliny doniczkowe
Dodane przez: Sarah and Iain
Zaczerpnięte z: http://www.flickr.com/photos/sarahandiain/2464924813/

Pielęgnacja roślin doniczkowych

Wraz z końcem jesieni znikają z naszych ogrodów nasze ukochane rośliny. Jak zachować przy sobie te ulubione? Może czas pomyśleć o ozdobieniu naszego domu najpiękniejszymi okazami?
Datura
Dodane przez: pizzodisevo
Zaczerpnięte z: http://www.flickr.com/photos/polandeze/1162692515/sizes/l/

Dekoracyjna datura

Datura, zwana także bieluniem, należy do niezwykłych kwiatów pochodzących z Ameryki Południowej. Najczęściej są to rośliny jednoroczne lub byliny. Te wysokie, rozłożyste rośliny o dużych, zielonych liściach od wiosny do jesieni ozdobione są kwiatami w kształcie lejkowatym lub trąbkowato - rurkowym. Ich przyjemny zapach można poznać szczególnie wieczorami.
Należy jednak uważać, szczególnie na dzieci, ponieważ kwiaty te, podobnie jak wiele roślin z rodziny psiankowatych, są silnie trujące.
Róże z kalendarza ogrodnika
Dodane przez: Hortico
Zaczerpnięte z: http://przydomoweogrody.pl

Róże z kalendarza ogrodnika

W ogrodzie przez cały rok jest coś do zrobienia, a szczególnie w ogrodzie różanym. Tak Matka Natura wszystko poukładała, iż poszczególne zabiegi pielęgnacyjne następują po sobie w logicznej kolejności w odpowiednich porach roku.
Róże zimą
Dodane przez: wit
Zaczerpnięte z: http://www.flickr.com/photos/-wit-/64776009/

Zabezpieczenie róż na zimę

Większość róż jest na tyle zimotrwałych, że przetrwają nasze zimy. Natomiast przy gatunkach róż, których gatunki rodzicielskie pochodzą z cieplejszych rejonów np. Azji Wschodniej, Północnej Afryki, Francji, Włoch, potrzebne są różne środki zaradcze chroniące przed mrozem.
O mrozoodporności gatunków i odmian róż decydują ich cechy genetyczne. Są też gatunki i odmiany róż dobrze zimujące w naszym klimacie bez okrycia.
1 2 3 4 5 6 7