Kwiaty
Rudbekia
Dodane przez: edshealthtips

Byliny miejsc suchych

Czy możliwe jest posiadanie przepięknego ogrodu na piaszczystej działce, czy posiadając kawałek leśnego terenu porośniętego starymi świerkami będziemy w stanie stworzyć przepiękny zakątek? Czy nieurodzajna, szybko wypłukująca dodatki użyźniające gleba może stać się podłożem pod urokliwą rabatę? Oczywiście! Odpowiednie gatunki i starannie przygotowana gleba rozwiążą wszystkie nasze obawy.
Lubczyk ogrodowy
Dodane przez: foodistablog
Zaczerpnięte z: http://www.flickr.com/photos/foodista/3464963458/

Lubczyk ogrodowy

Lubczyk ogrodowy (Levisticum officinale) to wysoka bylina o zielonożółtych kwiatach. Nasiona lubczyku do inspekty wysiewamy w sierpniu, na miejsce stałe przesadzamy ją w kwietniu następnego roku. W pierwszym roku stworzy dużą rozetę liści o postrzępionych i lśniących blaszkach. W ciągu kolejnych lat wytworzy łodygi kwiatowe dorastające do 2 metrów wysokości.
Jagoda kamczacka
Dodane przez: Opioła Jerzy
Zaczerpnięte z: wikipedia.org

Jagoda kamczacka

Jagoda kamczacka (Lonicera coerulea var. kamtschatica Sevast.) znana także jako suchodrzew jadalny czy suchodrzew siny jest długowiecznym krzewem owocowym, o kulistym, zwartym pokroju, żyjącym do 35 lat, osiągającym wysokość 1,5-2m. i szerokość 1,5m. W Polsce uprawiane są tylko odmiany uprawne występującego w północno-wschodniej Azji właściwego gatunku.

Metody zwalczania szkodników ogrodów

Każdy z nas wcześniej czy później realizuje swoje marzenia założenia pięknego ogrodu. Niezależnie od tego, jakie rośliny w nim umieścimy, w pewnym momencie mogą one zostać narażone na działanie różnego rodzaju szkodników.
Rabata kwietna
Dodane przez: bestfor

Szkodniki i choroby - ciągła walka

Szkodniki i choroby to ciągłe zagrożenie dla naszego ogrodu. Jeśli nie stosujemy środków zapobiegawczych, prewencji, natychmiast nie podejmujemy żadnych środków zaradczych skazujemy się na porażkę. Choroba, lub szkodnik opanuje cały nasz teren, cały ogród.
Powojnik
Dodane przez: adulau

Szkodniki powojników

W przypadku powojników, szkodniki zazwyczaj nie stanowią poważnego problemu w ich hodowli. Specyficzne szkodniki powojników nie występują, a inne popularne w ogrodach szkodniki takie jak mszyce czy przędziorki bardzo rzadko porażają powojniki. Mszyce i przędziorki niezbyt często wybierają sobie powojniki, jeśli mają w ogrodzie dostęp do smaczniejszych roślinek.
Owoce porzeczki
Dodane przez: TheGiantVermin

Wielkopąkowiec porzeczkowy

Co roku, pomimo właściwej pielęgnacji, wiele roślin może być atakowanych przez liczną masę szkodników powodujących osłabienie roślin, a w przypadku roślin sadowniczych pogorszenie plonów. Skuteczność walki ze szkodnikami zależy od wyboru metod i sposobów zwalczania.
malina
Dodane przez: mwri

Kistnik malinowiec

Kistnik malinowiec (Byturus tomentosus) to niewielki, ciemnobrązowy chrząszcz wyjadający pąki kwiatowe na krzewach malin.
Zaobserwowane przez nas robaczywe owoce malin, zasychające i brązowiejące przy szypułce kwiaty oraz żerujące na dnie kwiatowym larwy powinny upewnić nas, iż nasze malinowe krzewy zaatakował kistnik.
Brzoskwinia
Dodane przez: Emmaline

Brunatna zgnilizna drzew owocowych

Brunatna zgnilizna drzew owocowych, zwana również moniliozą, to choroba objawiająca się brunatnieniem i zamieraniem kwiatów oraz krótkopędów. Owoce pokrywają się gnilnymi, brunatnymi plamami oraz skupieniami zarodników. Przyczyną tej choroby są zimujące na pędach i na zmumifikowanych, pozostających na drzewie owocach, zarodniki, które wiosną stają się źródłem zakażenia.
Owoce czereśni
Dodane przez: bortescristian

Rak bakteryjny drzew owocowych

Rak bakteryjny drzew owocowych to choroba wywoływana przez polifagiczną bakterię Pseudomonas syringae pv syringae van Hall atakującą między innymi drzewa owocowe. W naszym klimacie rak bakteryjny występuje bardzo często na czereśniach i wiśniach. Choroba typowa jest dla brzoskwini, czereśni, moreli oraz wiśni. Jabłonie i grusze są porażane znacznie rzadziej. Dodatkowo chorobie sprzyjają zimne i zwięzłe gleby.