Kwiaty
Cebulki roślin
Dodane przez: Biology Big Brother
Zaczerpnięte z: http://www.flickr.com/photos/tessawatson/414773938/

Cebulki sadzone jesienią

Sadząc krokusy, śnieżyczki czy narcyzy powinniśmy pamiętać o właściwym terminie ich sadzenia. Najwłaściwszy będzie okres wczesnej jesieni. Im dłuższy jest okres rozwoju danej rośliny, tym wcześniej dana roślina powinna być posadzona. Musi przecież dobrze się ukorzenić przed nastaniem zimy.
Pelargonie
Dodane przez: amandabhslater

Ogród na balkonie

Decydując się na ukwiecenie balkonu i stworzenie niewielkiej kwiecistej przestrzeni powinniśmy odpowiedzieć sobie przede wszystkim na parę pytań. Jak duży obszar chcemy zagospodarować? Jak słoneczny jest nasz balkon? W jakim stylu chcemy urządzić nasz balkon, bylinowym, czy też jednorocznym? Zagospodarowanie niewielkiej przestrzeni nie jest sprawą najłatwiejszą, aczkolwiek wykonalną.
Idealnie płaski trawnik
Dodane przez: heipei

Mineralne nawożenie roślin

W roślinach wykryto około 60 pierwiastków mineralnych. Oczywiście nie wszystkie są potrzebne roślinom, jednakże istnieje wyraźna relacja między zaopatrzeniem roślin w pierwiastki mineralne a wzrostem i plonem. Rośliny podobnie jak zwierzęta i ludzie, do wzrostu i rozwoju potrzebują nie tylko wody i słońca. Rośliny potrzebują również składników mineralnych.
Winobluszcz pięcioklapowy
Dodane przez: guldfisken

Kolory jesieni

Jesień to szczególna pora roku, kiedy przyroda zachwyca pięknem i różnorodnością kolorów. To pora, która często inspiruje właścicieli ogrodów do tworzenia pięknych, barwnych przestrzeni.
Gdy lato powoli odchodzi w dal, w ogrodach zaczynają królować rośliny o ciepłych odcieniach żółci, pomarańczy, czerwieni, miedzi i brązu. Nadchodzi jesień. Wiele bylin zdobiących nasz ogród późnym latem rozkwita także jesienią. Wiele z nich kwitnie także po pierwszych przymrozkach. Od września kolorystykę ogrodów uzupełniają przebarwiające się jesienne liście bylin, drzew i krzewów. Bogactwo przepięknych roślin jest ogromne.
Fuksja
Dodane przez: Tanaka Juuyoh
Zaczerpnięte z: http://www.flickr.com/photos/tanaka_juuyoh/2694208402/

Fuksja

Ogrodzenia mogą spełniać nie tylko wymogi użyteczności i funkcjonalności. Ściany balkonów nie muszą szpecić przestarzałą szarością bieli. Nawet niewielkim płotkom, czy kratkom możemy nadać cechy indywidualne i sprawić, że znowu staną się ciekawe, a my stworzymy prześliczne, letnie ustronie. Pomyślmy o piennych odmianach fuksji.
Francuskie ogrody
Dodane przez: caspermoller
Zaczerpnięte z: http://www.flickr.com/photos/caspermoller/2675050642/

Czy ogród francuski jest dla mnie odpowiedni?

Zadbany i właściwie zaprojektowany ogród stanowi zawsze dumę właściciela. Od nas samych zależeć powinno, jaki będzie nasz ogród. Historia projektowania i tworzenia ogrodów niesie ze sobą bogactwo wzorców. Z dziesiątek przykładów z pewnością wybierzemy coś dla siebie. Warto poznawać różne ogrodowe style, by spośród wielu odnaleźć ten, który będzie nam najlepiej odpowiadał.
Pergola
Dodane przez: sheilaellen
Zaczerpnięte z: http://www.flickr.com/photos/sheilaellen/113508086/

Budujemy pergole i arki

Arki i pergole swym pięknem i siłą swych konstrukcji dodają ogrodom charakteru, stanowiąc podporę dla dużej ilości pnączy. Umieszczone tuż przy wejściu do ogrodu nadadzą mu odrobinę tajemniczości i urozmaicą jego przestrzeń. Pergole i arki z powodzeniem pomogą również odizolować nieatrakcyjną część ogrodu czy stać się zasłoną dla nieestetycznych zabudowań gospodarczych. Nasza konstrukcja może być zarówno ozdobna, jak i prosta, skomplikowana i najzwyczajniejsza na świecie.
Glorioza
Dodane przez: thanker212
Zaczerpnięte z: http://www.flickr.com/photos/13891558@N00/2576392944/

Glorioza

Glorioza to przepiękne pnącze występujące w stanie naturalnym w rejonach międzyzwrotnikowych Afryki i Azji oraz na Madagaskarze. W Polsce najczęściej spotykamy odmianę doskonałą jako kwiat cięty - glorioza Rotschilda.
Glorioza jest rośliną niezwykle wrażliwą i nadaje się wyłącznie do uprawy doniczkowej w zamkniętym pomieszczeniu. Ten egzotyczny kwiat doda uroku każdemu wnętrzu.
Powojnik
Dodane przez: adulau

Cięcie powojników - część III

Mieszańce powojników, wydające duże kwiaty od późnej wiosny do jesieni, to grupa rozkwitająca na pędach ubiegłorocznych. Cechą typową dla jej przedstawicieli jest kwitnienie połączone ze wzrostem nowych pędów, na starych bocznych odgałęzieniach. Na młodych pędach od późnego lata do wczesnej jesieni rozkwitają duże kwiaty.
Powojnik górski
Dodane przez: ndrwfgg
Zaczerpnięte z: http://www.flickr.com/photos/ndrwfgg/148684544/

Cięcie powojników - część II

Powojniki wcześnie kwitnące, to grupa rozkwitająca od końca wiosny do początku lata, na krótkich pędach powstałych poprzedniego lata.
Do opisywanej grupy należą: Clematis alpina i odmiany, C. cirrhosa, C. macropetala i odmiany oraz C. montana i odmiany.