Białe drzewo smocze
Dodane przez: robertlafond2009
Zaczerpnięte z: http://www.flickr.com/photos/bobvietnam/3497938564/

Białe drzewo smocze

Niewielkie austalijskie białe drzewo smocze (Sesbania formosa) ma największe kwiaty wśród roślin strączkowych. Są one koloru kości słoniowej, osiągając długość 15 cm. Dodatkowo jej ciekawa, gruba kora i pierzaste liście powodują że jest bardzo często sadzona w Australii jako roślina ozdobna.
Kwiat narcyza
Dodane przez: PaulS

Pędzenie narcyzów

Chcąc uzyskać wcześniejsze kwitnienie narcyzów wypróbujmy ich pędzenie. Wszystkie odmiany grupy narcyzów trąbkowych nadają się do pędzenia różnymi metodami. Cebule sadzimy do doniczek tak, by wierzchołki ich wystawały lekko ponad krawędź doniczki. Doniczki ustawmy w ciemnej i chłodnej piwnicy. Mniej więcej, co dwa tygodnie umiarkowanie podlewajmy. W styczniu doniczki z cebulami przenieśmy do mieszkania i obficie podlejmy.
Pole hiacyntów wschodnich
Dodane przez: unforth

Pędzenie hiacyntów

Zimą bądź wczesną wiosną, bardzo często w kompozycjach kwiatowych wykorzystuje się rośliny cebulowe. Coraz częściej w ofercie skierowanej do klienta pojawiają się kompozycje stworzone z roślin o ledwie widocznych pąkach kwiatowych. Każdy z nas z pewnością nie raz zachwycił się pięknem efektownych kwiatów hiacynta. Pędzenie ich nie jest tak trudne, jak się początkowo wydaje.
Anagalis
Dodane przez: foilman
Zaczerpnięte z: http://www.flickr.com/photos/foilman/3570242790/

Anagalis - ogrodowa pogodynka

Anagalis (Anagallis grandiflora) to roślina jednoroczna osiągająca wysokość około 20 centymetrów. Rozkwitając bardzo obficie od czerwca do września, zwraca uwagę na niezwykłe zachowanie swych kwiatów, zamykających się wieczorem lub w pochmurne dni. Otwarte rano kwiaty anagalisu będą z całą pewnością zwiastunem dobrej pogody.
Pole hiacyntów wschodnich
Dodane przez: unforth

Hiacynty w pojemnikach

Spragnieni żywych barw często wybieramy niezwykle piękne, gotowe już rozwiązania. Chcąc utrzymać dłużej kwitnące w mieszkaniu hiacynty, wybierajmy jednak okazy jeszcze nie w pełni rozwinięte. Pamiętajmy by kupując rośliny nie decydować się na egzemplarze o zielonych, silnie zwartych pąkach. Bardzo często właśnie z nich wyrastają zbyt krótkie lub przekrzywione kwiatostany.
Oczko
Dodane przez: cliff1066
Zaczerpnięte z: www.flickr.com

Oczko wodne - zakładanie oczka wodnego

Jedną z najpiękniejszych ozdób ogrodowych jest oczko wodne. Pomimo, iż jego założenie i utrzymanie w idealnej formie wymaga wielu wysiłków, jednak warto w nie zainwestować, ponieważ stanie się magicznym miejscem relaksu. Zanim przystąpimy do wykonania, najpierw musimy zaplanować jego kształt i głębokość oraz miejsce, w którym będzie się znajdować.
Fuksja
Dodane przez: Tanaka Juuyoh
Zaczerpnięte z: http://www.flickr.com/photos/tanaka_juuyoh/2694208402/

Fuksja

Ogrodzenia mogą spełniać nie tylko wymogi użyteczności i funkcjonalności. Ściany balkonów nie muszą szpecić przestarzałą szarością bieli. Nawet niewielkim płotkom, czy kratkom możemy nadać cechy indywidualne i sprawić, że znowu staną się ciekawe, a my stworzymy prześliczne, letnie ustronie. Pomyślmy o piennych odmianach fuksji.
Glorioza
Dodane przez: thanker212
Zaczerpnięte z: http://www.flickr.com/photos/13891558@N00/2576392944/

Glorioza

Glorioza to przepiękne pnącze występujące w stanie naturalnym w rejonach międzyzwrotnikowych Afryki i Azji oraz na Madagaskarze. W Polsce najczęściej spotykamy odmianę doskonałą jako kwiat cięty - glorioza Rotschilda.
Glorioza jest rośliną niezwykle wrażliwą i nadaje się wyłącznie do uprawy doniczkowej w zamkniętym pomieszczeniu. Ten egzotyczny kwiat doda uroku każdemu wnętrzu.
Jabłoń
Dodane przez: House of Sims

Odmiany jabłoni - zbiory

Jest jeden owoc, który bije wszelkie rekordy popularności i sympatii, z jaką traktują go ludzie. Pochodzi z Azji Wschodniej i należy do rodziny różowatych… Cóż to za orientalny smakołyk? Jabłoń.
Decydując się na uprawę jabłoni powinniśmy dla konkretnego regionu – wybierać konkretne odmiany.
Cięcie pędów jabłoni
Dodane przez: e-ogrody.com
Zaczerpnięte z: e-ogrody.com

Cięcie jabłoni i gruszy

W tych ogrodach, w których nie dysponujemy zbyt dużą przestrzenią, jabłonie i grusze możemy formować. Uzyskać możemy do wyboru: korony wachlarzowe, wrzecionowate, sznury skośne lub poziome.
Po uformowaniu podstawowego szkieletu drzewa, jabłonie i grusze przycinamy głównie pobudzając wzrost ostróg oraz bocznych kwitnących pędów.