Czym różnią się jagody acai od zwykłych jagód

Mawia się, że kochanego ciała nigdy za wiele, jednak wbrew temu znanemu zdaniu coraz więcej ludzi szuka przepisu wymarzoną sylwetkę. Często to ogromna ilość godzin spędzona w klubie fitness, związana z ciężkim treningiem.

W mediach są przedstawiani znani celebryci, którzy, jak z rękawa sypią zestawami treningów na porządaną sylwetkę. Natomiast w sklepach z książkami lub w Internecie można przeczytać wiele poradników, traktujących o skutecznych sposobach na odchudzanie lub suplementach, które będą pomocne w straceniu niepotrzebnych kilogramów.

Ale czy istnieje metoda na piękny i szczupły wygląd, który nie odbije się na zdrowiu?

sok z acai
Zaczerpnięte z: flickr.com
Najnowszym wynalazkiem na rynku w dotyczącej kwestii zdrowego żywienia są jagody acai (czyt, asai). Są to malutkie, fioletowe owoce z pestkami, które wyglądem przypominają jagody. Rosną w amazońskiej puszczy. Dzięki bardzo dobrej glebie acai są doskonałym źródłem witamin: B1, B2, B3, C I E oraz minerałów, takich jak: beta karoten, wapń, potas, miedź, fosfor i cynk, które korzystnie wpływają na zdrowe funkcjonowanie organizmu. Tubylcy Amazonii uważają, że to wspaniałe lekarstwo w leczeniu różnego rodzaju chorób. Właśnie dlatego też coraz częściej są stosowane w medycynie niekonwencjonalnej z powodu na swoje przeróżne właściwości. działają także korzystnie na układ krążenia i poprawiają odporność, a alergikom przynoszą ulgę w walce z uciążliwymi objawami uczulenia. A co więcej regenerują siły i zezwalają na spokojny sen.

Jagody acai dzięki swoim wielu korzyściom, zyskały także zaufanie wśród dietetyków, którzy coraz śmielej przepisują je swoim pacjentom i dołączają do swojego menu. Wśród specjalistów do spraw żywienia istnieje opinia, że jagody acai, mają wielkie właściwości odchudzające, bo minimalizują wskaźnik cholesterolu, spalają tłuszcz i przyspieszają metabolizm.

Więcej artykułów

Producenci owoców w Polsce

Jabłka
Dodane przez: www.sxc.hu
Zaczerpnięte z: www.sxc.hu
Sezon letni w rozkwicie, a to oznacza, że możemy rzucić się w wir robienia zapraw. To sprawdzone - żaden sklepowy dżem nie jest pyszny tak jak własnoręcznie przygotowany. Konfitury, musy owocowe, warzywa w zalewie, zawsze idealne małosolne albo kiszone ogórki - raj dla podniebienia. By zabrać się za domową produkcję przetworów należy na początku zaopatrzyć się w produkty. Jest mnóstwo sposobów. Można udać się na pobliski targ, możemy zamówić owoce prosto od rolnika, ale najprostsze rozwiązanie to owoce warzywa hurt.


jagody acai
Zaczerpnięte z: flickr.com
Jedzenie jagód acai umożliwia także na likwidację szkodliwych substancji z organizmu. Umożliwiają zachować równowagę przez co organizm będzie otrzymywał konieczną ilość składników niezbędnych do przetwarzania i dostarczania energii. Te niewielkie owoce to doskonały suplement diety w codziennej diecie. Używanie jagody acai na odchudzanie to świetna, a głównie zdrowa i rozsądna metoda w walce ze niepotrzebnymi kilogramami.
Zaczerpnięte z: acaimania.pl
Dodane przez: S.S.
2020-09-04 07:19:51