Producenci owoców w Polsce

Okres letni w pełni, a to oznacza, że można rzucić się w wir robienia zapraw. To sprawdzone - żaden sklepowy dżem nie jest pyszny tak jak domowy. Konfitury, musy owocowe, warzywa w zalewie, zawsze doskonałe małosolne albo kiszone ogórki - niebo w gębie. By zabrać się za własną produkcję pyszności musimy przedtem mieć produkty. Istnieje wiele sposobów. Można pojechać na lokalny bazarek, albo kupić owoce prosto od sadownika, ale najprostsze rozwiązanie to owoce warzywa hurt.
Jabłka
Dodane przez: www.sxc.hu
Zaczerpnięte z: www.sxc.hu


Mamy tam do wyboru wszelkie dostępne owoce i wiele ich odmian. W wielu takich hurtowniach wcale nie trzeba nabywać wielkiego kontenera owoców. Hurtownicy często idą na rękę także klientom detalicznym, którzy chcą kupić tylko kilka kilogramów więcej owoców niż zazwyczaj. Da się więc kupić kilkanaście kilogramów produktów bez żadnych kłopotów.

W tych dniach najbardziej rozwinięta jest sprzedaż jabłek. W naszym kraju są absolutnie najlepsze jabłka i jest ich tyle odmian, że znajdziemy doskonałe dla naszych potrzeb. Wiadomo, że inne nadają się na kompot, inne na mus, jeszcze inne do duszenia w syropie. Dobry sprzedawca z pewnością nam doradzi w tej materii.

Jeśli nie orientujemy się, gdzie odszukać hurtownię owoców, z pomocą na pewno przyjdzie nam internet. Trzeba tylko w wyszukiwarkę wpisać właściwie sformułowane hasło. Dla przykładu producent owocow. W rezultacie dostaniemy kilkustronicową listę przedsiębiorstw zajmujących się handlem płodami rolnymi. Można również wpisać producent jabłek Polska i dodać do tego hasła miasto, które nas interesuje - w ten sposób zawęzimy pole poszukiwań do najbliższej okolicy. Korzystajmy z lata i przygotowujmy zaprawy, bo nie istnieje nic lepszego niż słodkie owocowe dżemy na ciepłym, chrupiącym chlebie w mroźny wieczór. Wtedy na pewno docenimy trud włożony w zrobienie tych pyszności.


Więcej artykułów

Czym różnią się jagody acai od zwykłych jagód

jagody acai
Zaczerpnięte z: flickr.com
Mówi się, że kochanego ciała nigdy za wiele, jednak wbrew temu znanemu powiedzeniu coraz więcej ludzi szuka przepisu na idealną sylwetkę. Często są to godziny okupione katorżniczym wysiłkiem na siłowni i walką z pokusami, a wiadomo, że „zakazany owoc” przecież kusi najbardziej.
Dodane przez: G.S.
2012-10-25 11:02:20