Lekkie, wydajne i bezpieczne – pilarki Husqvarna

Pilarki Husqvarna
Dodane przez: Husqvarna
Zaczerpnięte z: Husqvarna
Dwie najlżejsze pilarki firmy husqvarna – 240e oraz 440e – zostały zmodernizowane pod kątem ergonomii oraz bezpieczeństwa. Wyposażono je w system TrioBrake™, który umożliwia uruchomienie hamulca na trzy różne sposoby. To sprytne rozwiązanie czyni pracę pilarką bezpieczniejszą niż kiedykolwiek. Urządzenia posiadają także inne dodatkowe cechy, dzięki czemu są idealnymi narzędziami zarówno dla właścicieli domów, jak i użytkowników częściej użytkujących pilarki.

TrioBrake™ jest mechanizmem poprawiającym technikę pracy, przez co zwiększa jej bezpieczeństwo. Ponadto w odróżnieniu od innych systemów hamulcowych posiada dodatkowy, trzeci sposób aktywowania hamulca. Husqvarna jest jedyną marką na rynku, która w swoich pilarkach oferuje włączenie hamulca nadgarstkiem prawej ręki.

Podobnie jak pasy bezpieczeństwa w samochodzie dla kierowców, tak TrioBrake™ stanowi kolejne zabezpieczenie dla użytkowników pilarek. Nie jest to tylko kolejna technologiczna nowinka. TrioBrake™ jest niczym wbudowany instruktor, który sprawia, że operowanie narzędziem jest bezpieczniejsze i bardziej komfortowe – powiedział pan Andrzej Cieciuch, ekspert firmy Husqvarna.

TrioBrake™ - ergonomia i bezpieczeństwo
Pilarki Husqvarna
Dodane przez: Husqvarna
Zaczerpnięte z: Husqvarna
Tradycyjne pilarki posiadają hamulec włączany przez wychylenie nadgarstka lewej ręki w przedniej części urządzenia. Hamulec może być również uruchomiony automatycznie, w przypadku odbicia, pod wpływem siły bezwładności. TrioBrake™ pozwala na włączenie hamulca prawą ręką lub nadgarstkiem, co jest bezpieczniejsze dla operatora pilarki w pewnych, nietypowych sytuacjach, które zdarzają się podczas pracy w lesie. System ten zapobiega takim błędom jak: praca pilarką powyżej głowy, za plecami czy wysuwanie prawej ręki z uchwytu piły spalinowej. Ergonomicznie zaprojektowane urządzenie redukuje wysiłek pilarza poprzez wymuszenie poprawnej pozycji i postawy.

240e and 440e
Husqvarna 240e to maszyna przyjazna użytkownikowi. Jest łatwa
w uruchomieniu i użytkowaniu nawet dla niedoświadczonych operatorów. Z kolei Husqvarna 440e wyposażona została w dodatkowe cechy takie jak np. wytrzymały, trzyczęściowy wał korbowy. Pilarka ta posiada mocniejszy silnik, ale mimo to wciąż pozostaje najlżejszym narzędziem w swojej klasie.

Więcej mocy – mniej zanieczyszczeń
Silniki obu pilarek zostały zaopatrzone w technologię X-Torq®, czyniąc je potężniejszymi i jednocześnie zachowując niewielką wagę maszyn. Co więcej, spalanie paliwa zostało ograniczone nawet do 25 procent, zaś emisja szkodliwych substancji zredukowana do 75 procent w porównaniu do maszyn tej klasy nieposiadających technologii X-Torq®.

Po pierwsze funkcjonalność
Modele 240e i 440e posiadają również system Low Vib® zmniejszający wibracje urządzeń oraz Air Injection™ - dzięki niemu powietrze dostające się do silnika jest wstępnie oczyszczane, przez co silnik pilarki pracuje lepiej oraz wolniej się zużywa. Opór linki rozrusznika został zmniejszony do 40 procent, dzięki czemu maszyny uruchamia się bez żadnego wysiłku.
Zaczerpnięte z: ComPress S.A.
Dodane przez: Piotr Krzesiński
2011-08-18 11:50:23