Trzask - prask, drewno w kominku

GARDENA piła ogrodowa uniwersalna
Dodane przez: GARDENA
Zaczerpnięte z: GARDENA
Zimą do ogrzania domów coraz częściej wykorzystywane jest drewno. Trzask palonego w kominku drewna oraz jego specyficzny zapach tworzą, niezwykłą atmosferę. Samodzielne przygotowanie zapasów na opał nie musi być męczące. Z wykorzystaniem odpowiedniego sprzętu, praca będzie lekka i przyjemna.

Używanie drewna jako opału jest opłacalne, dzięki jego konkurencyjnej cenie i walorom grzewczym. Twarde gatunki drewna z drzew liściastych, takich jak grab, dąb, buk oraz jesion palą się dłużej od innych i dają więcej ciepła. Ważne jest, by spalać suche drewno o wilgotności nie większej niż 15 – 20%. Wydłuża to czas między kolejnym załadunkiem pieca i sprawia, że jest to efektywny, oszczędny i wygodny sposób ogrzania domu.

Piła jest podstawowym narzędziem do przygotowania drewna na opał. Idealne do tego typu pracy są łańcuchowe pilarki elektryczne i akumulatorowe oraz piły ogrodowe. Szeroka gama pił marki GARDENA na polskim rynku, daje możliwość wyboru sprzętu odpowiedniego do potrzeb każdego użytkownika. W ofercie znajdują się pilarki elektryczne, pilarki akumulatorowe i piły ogrodowe. Ze względu na różnorodność prac jakie wykonujemy w gospodarstwie domowym, piła powinna nadawać się do wszechstronnego użycia – mówi Jarosław Soboń, ekspert marki GARDENA.

GARDENA elektryczna pilarka łańcuchowa CSI 4020
Dodane przez: GARDENA
Zaczerpnięte z: GARDENA
W wybranych elektrycznych pilarkach łańcuchowych marki GARDENA zastosowano wyjątkowy Quick-fit-System, który zapewnia wygodny montaż i możliwość napięcia łańcucha bez użycia narzędzi. Dzięki temu w szybki i łatwy sposób prowadnica jest bezpiecznie zamocowana, bez konieczności czasochłonnego sprawdzania i dokonywania regulacji. Innym rozwiązaniem jest akumulatorowa pilarka łańcuchowa, wyposażona w akumulator litowo-jonowy, dzięki któremu urządzenie pracuje z dużą mocą i bez problemu przecina drewno o średnicy do 20 cm. Optymalna prędkość łańcucha zapewnia efektywne cięcie przy niewielkim nakładzie siły.

Asortyment pił ogrodowych GARDENA jest niezwykle bogaty. narzędzia te są przeznaczone do prac wokół domu i w ogrodzie. Piły kabłąkowe można wykorzystać do cięcia grubych gałęzi i konarów. Zapewniają dobrą jakość cięcia i są łatwe w konserwacji. Posiadają impulsowo hartowane, nierdzewne ostrza z drobno szlifowanym uzębieniem, dzięki czemu idealnie nadają się zarówno do świeżego, jak i suchego drewna. Pewne trzymanie piły i jej prowadzenie zapewnia komfortowy uchwyt i możliwość trzymania za kabłąk. Piły posiadają wygodny mechanizm montażu brzeszczotu.

Wybierz odpowiednią pilarkę
GARDENA akumulatorowa pilarka łańcuchowa CST 2018-Li
Dodane przez: GARDENA
Zaczerpnięte z: GARDENA
GARDENA elektryczna pilarka łańcuchowa CSI 4020
Bardzo wydajna pilarka łańcuchowa Inline wyróżniająca się optymalnym wyważeniem. Dzięki beznarzędziowej technice napinania łańcucha Quick-fit-System w szybki sposób prowadnica jest bezpiecznie zamocowana, a łańcuch właściwie napięty. Montaż prowadnicy jest łatwy dzięki wbudowanemu magnesowi. Dzięki funkcji Quick-stop, łańcuch może zostać zatrzymany w ciągu 0,15 sek. Dwustronny uchwyt zapewnia optymalne cięcie we wszystkich pozycjach roboczych.

GARDENA akumulatorowa pilarka łańcuchowa CST 2018-Li
Akumulatorowa pilarka łańcuchowa – mocna i wydajna, z wymiennym ogniwem litowo-jonowym 18 V/2,6 Ah Optymalna prędkość łańcucha zapewnia idealne cięcie przy niewielkim nakładzie siły. Bez trudu przycina 60 pni o średnicy do ok. 8 cm; przy jednym naładowaniu akumulatora. Dzięki funkcji Quick-stop, łańcuch może zostać zatrzymany w ciągu 0,15 sek. Napinanie łańcucha jest szybkie i nie wymaga używania żadnych narzędzi. Pilarka jest prosta i łatwa w obsłudze.

GARDENA Comfort pila kabłąkowa 760
GARDENA Comfort pila kabłąkowa 760
Dodane przez: GARDENA
Zaczerpnięte z: GARDENA
Bardzo lekka i trwała piła z pochylonym kabłąkiem do pracy w wąskich miejscach. Idealnie nadaje się do pielęgnacji drzew. Prosty mechanizm montażu brzeszczotu umożliwia jego maksymalne napięcie. Posiada stabilny, stalowy i nierdzewny kabłąk, o kształcie zabezpieczającym przed przekręceniem. Komfortowy uchwyt został wyposażony w zderzak ochronny dla jeszcze bezpieczniejszej pracy. Pewny uchwyt i lekkie prowadzenie daje możliwości trzymania piły za kabłąk. W komplecie osłona na brzeszczot do bezpiecznego transportu i przechowywania. Posiada 25 lat gwarancji

GARDENA piła ogrodowa uniwersalna
Przeznaczona do cięcia w domu i ogrodzie. Wyposażona w trzy hartowane, nierdzewne brzeszczoty ze specjalnymi szlifami do drewna, metalu i tworzywa sztucznego. Posiada bardzo prosty i stabilny mechanizm wymiany brzeszczotów. Komfortowy uchwyt z wkładką z miękkiego tworzywa sztucznego, bardzo dobrze leży w dłoni i zapobiega jej zsuwaniu podczas pracy.

GARDENA składana piła ogrodowa 340
Podręczna piła uniwersalna do wszystkich prac w ogrodzie. Blokada zarówno złożonego, jak i rozłożonego narzędzia, zapewnia bezpieczeństwo obsługi. Posiada udarowo hartowane zęby z 3-krotnym szlifem. Szlifowany brzeszczot piły z precyzyjnym uzębieniem umożliwia gładkie i lekkie piłowanie. Jego łączna długość to 340 mm. Posiada 25 lat gwarancji.
Zaczerpnięte z: ComPress S.A.
Dodane przez: Dawid Pietrzak
2011-12-13 11:32:04