Precyzyjna chirurgia drzew

Husqvarna T 540 XP®
Dodane przez: Husqvarna
Zaczerpnięte z: Husqvarna
Specyfika zawodu arborysty wymaga wyjątkowych umiejętności oraz profesjonalnego szkolenia. W tym zawodzie na pierwszym miejscu stawia się bezpieczeństwo. Dlatego Husqvarna wprowadza na rynek nową pilarkę z serii XP®, dedykowaną profesjonalnym chirurgom drzew. Wyróżnia ją najwyższej jakości wzornictwo, ergonomia i rozwiązania przyjazne użytkownikowi.

Pilarka Husqvarna T540XP jest rozwiązaniem przeznaczonym dla arborystów według standardów XP – jest to najwyższa klasa pilarek oferowana przez firmę Husqvarna. To oznaczenie towarowe świadczy o wyposażeniu maszyny w przełomową technologię, podzespoły najwyższej jakości oraz doskonały stosunek mocy do wagi.

Husqvarna T540XP® jest wytwarzana z najbardziej nowoczesnych materiałów. Skrzynia korbowa została wykonana ze stopu magnezu, dzięki czemu pilarka zyskuje dwie istotne cechy: wytrzymałość oraz niewielki ciężar. Dla arborysty zawieszonego na linach w koronie drzewa, niezwykle ważnym jest, aby pilarka nie uległa zatkaniu przez trociny. Ewentualna konieczność serwisu w przypadku takiej awarii wiąże się z zejściem operatora z drzewa, co wydłuża czas pracy.

Aby zapobiec takim sytuacjom T540XP® została wyposażona w technologię Air Injection™. System ten wykorzystuje siłę odśrodkową wentylatora, co zapewnia płynniejszą pracę, mniejsze zużycie silnika i filtru powietrza.

Praca wykonywana w lesie, a co więcej w samych koronach drzew wymaga dbałości o środowisko. Jednocześnie sprzęt tnący musi wyróżniać się odpowiednią mocą.

- Eksperci Husqvarna wiedzą jak ważna jest ochrona środowiska. Dlatego w nowej T540XP® zastosowaliśmy silnik X-Torq®. Sprawiliśmy tym samym, że zużywa ona o 20 procent mniej paliwa niż tradycyjne silniki, a emisja szkodliwych substancji została zmniejszona o 75 procent. Jednocześnie pilarka ta jest niezwykle mocna w stosunku do swojej masy – powiedział Pan Maciej Konieczny, Sales Manager Dealer w firmie Husqvarna Poland.

Husqvarna T 540 XP®
Dodane przez: Husqvarna
Zaczerpnięte z: Husqvarna
Pilarka dla arborystów zaopatrzona jest także w wyjątkowy mikroprocesor, optymalizujący jej osiągi. System ten nosi nazwę AutoTune™. Reguluje on pracę gaźnika, dobierając odpowiednią ilość powietrza do danej mieszanki paliwowej, przez co nie zachodzi konieczność regulacji gaźnika. Co więcej, technologia ta kompensuje takie czynniki jak wilgotność, temperatura i wysokość – odgrywające szczególną rolę w pracy arborysty.

W procesie rozwoju produktu Husqvarna zawsze stawia sobie za priorytet ergonomię. W przypadku pracy chirurga drzew niezbędnym jest ograniczenie drgań. Pilarka T540XP® posiada system Low Vib®, który zdecydowanie ogranicza wibrację, zwłaszcza w rękojeści urządzenia. Ponadto górny uchwyt po raz pierwszy jest dostępny w trzech różnych rozmiarach. Ze względu na kształt korpusu pilarki, nadgarstek operatora znajduje się w pozycji pionowej, a nie zgiętej – co nie powoduje zmęczenia. Dla poprawienia komfortu pracy T540XP® posiada na wyposażeniu prowadnicę Techlite™. Jest ona nawet o 25 procent lżejsza niż tradycyjny sprzęt tego typu, jednocześnie zachowując wysoką twardość i wytrzymałość.

Wspinanie się czy chodzenie po drzewach wraz z pilarką jest czynnością niezwykle niebezpieczną. Husqvarna ułatwia ją poprzez zamontowanie w T540XP® uchwytu zaciskowego, który umożliwia przypięcie pilarki do uprzęży wspinaczkowej. Sprzęt zamocowany do bioder pozwala na swobodę ruchów, zwiększając bezpieczeństwo pilarza.
Zaczerpnięte z: ComPress S.A.
Dodane przez: Piotr Krzesiński
2012-03-07 08:55:14