Szachownica Małachowskiego Fritillaria Michailovskyi
Artykuły powiązane
Szachownica Małachowskiego Fritillaria Michailovskyi

Szachownica Małachowskiego Fritillaria Michailovskyi

Fritillaria inna nazwa szachownica Michałowskiego, posiada kwiaty w kształcie dzwonków koloru fioletowopurpurowego z szeroką żółtą obwódką. Odpowiednia na rabaty i do ogródków skalnych. Kwitnie w maju.
Jeśli chcemy uprawiać, a mamy ciężkie gleby to pozostaje uprawa w pojemnikach dołowanych (lub nie) w gruncie. Po zaschnięciu liści cebulki wykopujemy, obsuszamy, oczyszczamy i po zaprawieniu np. w Kaptanie oraz ponownym obsuszeniu przechowujemy do wiosny w chłodnym i ciemnym miejscu. Takim sposobem zabezpieczymy się przed zgniciem cebul.

Encyklopedia roślin

Alfabetyczny spis nazw roślin. Rośliny wg okresów kwitnienia, wysokości oraz mrozoodporności.
Czosnek południowy

Czosnek południowy

Czosnek spotykany na południu Europy. Odmiana niska, wysokość 20-30 cm. Piękne kuliste, jaskrawożółte kwiatostany. Rozmnażany przez wysiew nasion i podział cebul. Kwitnie od kwietnia do lipca.
Psiząb

Psiząb

Nazwa odnosi się do kształtu cebul, które faktycznie przypominaja psie zęby. Posiada delikatna i lekko pochyloną łodygę. Liście szerokie, odziomkowe, usychające kilka tygodni po kwitnieniu, lancetowate lub jajowate, barwy zielonej. W ogrodzie powinien mieć zapewnioną glebę żyzną, miejsce półcieniste. Rośliny w czasie kwitnienia należy obficie podlewać.
Gloksynia Defiance

Gloksynia Defiance

Niska roślina zielna, owłosiona. Liście duże, długoogonkowe, ustawione naprzeciwlegle. Kwiaty okazałe, dzwonkowato-rurkowe, ciemnoczerwone. Osiąga wysokość do 25 cm. Odporna na szkodniki i choroby.