Roślina odporna na suszę
Artykuły powiązane
Zawciąg nadmorski  róż.

Zawciąg nadmorski róż.

Trwałe, intensywnie zielone ulistnienie i karminowo różowe kwiaty na wysmukłych szypułkach zapewniają ozdobę ogródka skalnego. Lubi stanowiska słoneczne, umiarkowanie wilgotne. Bylinę tą cechuje wyjątkowo długi okres kwitnienia od maja do września.

Encyklopedia roślin

Alfabetyczny spis nazw roślin. Rośliny wg okresów kwitnienia, wysokości oraz mrozoodporności.
Truskawka Korona

Truskawka Korona

Odmiana pochodzenia holenderskiego, powstała ze skrzyżowania Tamella i Induka. Bardzo plenna, o długim okresie dojrzewania owoców, wybitnie deserowa. Owoce bardzo atrakcyjne, intensywnie czerwone, do ciemnoczerwonych, na całej powierzchni jednolite, o silnym połysku. Miąższ intensywnie czerwony, delikatny, aromatyczny, bardzo smaczny.
Truskawka Vima Rima

Truskawka Vima Rima

Odmiana Vima Rima została wyhodowana w firmie Vissers Aardbeiplanten BV America, powstała przez przypadkowe skrzyżowane. Jest odmianą powtarzającą owocowanie, owoce możemy zbierać aż do pierwszych przymrozków. Wyglądem przypominają owoce popularnej Selvy, są duże, szerokostożkowate, sercowate, żebrowane, z silnym połyskiem na całej powierzchni. Miąższ bardzo smaczny, bardzo aromatyczny. Odmiana przewyższająca Selvę zarówno pod względem smaku owoców jak i plonowania.
Dębik ośmiopłatkowy

Dębik ośmiopłatkowy

Drobna krzewinka o wysokości 10 cm z bardzo krótkim płożącym się pniem , który bogato się rozgałęzia. Duże, białe kwiaty dębika ośmiopłatkowego kwitną w maju i czerwcu, często powtarzając kwitnienie. Bylina ta posiada zimozielone liście kształtem przypominające liście dębu. Z czasem tworzy zwarty dywan w ogrodzie skalnym. Przydatny jest do obsadzania miejsc szczególnie nasłonecznionych, a także do ogródków skalnych i suchych murków kwiatowych.