Co wyróżnia skandynawskie meble ogrodowe z drewna eukaliptusowego?

Podstawowym założeniem znanej i cenionej na całym świecie za swoje wyjątkowo trwałe i bardzo eleganckie meble ogrodowe marki Skagerak Denmark jest to, iż jej produkty mają służyć całym pokoleniom. I tak też się stanie, pod prostym warunkiem, że miłośnik ogrodu zapewni swoim luksusowym meblom minimum komfortu.

Krzesła, ławki ogrodowe, czy stoły, wykonane są z bardzo wytrzymałego drewna eukaliptusowego, które suszone jest w piecach w takiej temperaturze, jaka odpowiada klimatowi Europy. Stąd drewno zachowuje optymalną wilgotność, nie zsycha się i nie odkształca przez całe lata użytkowania.

Meble ogrodowe, leżak, z drewna eukaliptusowego
Dodane przez: Skagerak Denmark
Zaczerpnięte z: www.SmakProstoty.pl

Ręcznie wykonane, solidne, ciężkie meble z serii Adirondack, Jutlandia, Drachmann, Selandia, czy Ancher, tworzone są z drewna, które pochodzi ze specjalnych ekologicznych plantacji. Tam, w ściśle kontrolowanych warunkach hoduje się i wycina drzewa, które są później przeobrażane, miedzy innymi, w piękne meble marki Skagerak. Warto wiedzieć, iż wszystkie białe, lakierowane meble z drewna eukaliptusowego posiadają certyfikat FSC, przyznawany po restrykcyjnym procesie weryfikacji tym właśnie produktom, które powstają z drewna z rozsądnie zarządzanych plantacji. Co intrygujące, można sprawdzić historię każdego kawałka drewna, które Skagerak wykorzystuje do tworzenia luksusowych mebli ogrodowych.

Meble ogrodowe Drachmann marki Skagerak Denmark
Dodane przez: Skagerak Denmark
Zaczerpnięte z: www.SmakProstoty.pl
Fotele, krzesła, stoły i ławki ogrodowe, które powstają z drewna eukaliptusa, pokrywane są wieloma warstwami opracowanego przez Skagerak Denmark lakieru. Przed nałożeniem kolejnej warstwy poprzednia jest delikatnie szlifowana, co zapewnia lakierowi dużą odporność na czynniki zewnętrzne i bardzo dystyngowany, lekki połysk. Każdy z mebli zabezpieczony jest dodatkowo ekologicznym impregnatem, który zwiększa jego żywotność. Trzeba dodać, iż biały lakier nie żółknie pod wpływem słońca, czy deszczu.

Na drewnie, które będzie przez lata eksploatowane jako mebel ogrodowy mogą pojawić się rysy i pęknięcia lakieru. Jeśli zajdzie potrzeba dokonania poprawek, można skorzystać z oryginalnego lakieru marki Skagerak, który w niewielkiej puszcze dołączony jest do każdego mebla.

By zabezpieczyć eukaliptusowe meble przed wilgotną trawą, czy ziemią, producent wyposażył je w gumowe stopki. Dzięki nim te odporne na czynniki zewnętrzne meble mogą stać w ogrodzie od wiosny do jesieni. Trzeba tylko pamiętać, by nie trzymać mebli Skagerak na dworze, gdy temperatura spada poniżej zera. Meble ogrodowe przechowuje się w suchym pomieszczeniu, gdzie z kolei temperatura sięga kilku stopni powyżej zera. W takich warunkach drewno zachowa najlepsze właściwości i ponownie będzie służyło swoim właścicielom wiosną, latem i ciepłą jesienią.

Konserwacja białych, lakierowanych mebli marki Skagerak jest dziecinnie wręcz prosta. Od czasu do czasu należy przetrzeć je ściereczką nasączoną preparatem służącym konserwacji drewnianych mebli. Te wyjątkowo piękne, luksusowe ozdoby ogrodu nie wymagają większego zachodu. Pozwolą za to przez całe lata od nowa odkrywać radość obcowania z oswojoną, ogrodową naturą.
Zaczerpnięte z: www.SmakProstoty.pl
Dodane przez: J. Gawlikowska, K. Wawrzyczek
2012-04-17 15:06:37