Galeria: Beżowy - Drzewa
Artykuły podobne

Encyklopedia roślin

Alfabetyczny spis nazw roślin. Rośliny wg okresów kwitnienia, wysokości oraz mrozoodporności.
Brzoskwinia Harow Beauty

Brzoskwinia Harow Beauty

Odmiana wyhodowana w Kanadzie, rosnąca silnie. Jest dość wytrzymała na niskie temperatury, owoce średniej wielkości do dużych (90-150g), bardzo atrakcyjne. Skórka żółta, słabo omszona, pokryta ciemnoczerwonym rumieńcem. Miąższ zwięzły słodkawo - kwaskowaty, jasno-pomarańczowy, doskonale odchodzący od pestki. Odmiana późna, owoce dojrzewają w końcu sierpnia i na początku września.
Nolina drobnoowocowa

Nolina drobnoowocowa

Wieloletnia, wieczniezielona bylina posiadająca podziemnie kłącze, z którego wyrastają rozety liści. Kwiaty kremowobiałe, zebrane w wysokie na 2m pojedyncze kwiatostany. Pochodzie z suchych gór Arizony, gdzie rośnie na wysokości 1600 - 1900 m n.p.m. Stosunkowo dobrze aklimatyzuje sie do naszego klimatu, część nadziemna wytrzymuje mrozy do - 15oC. Jednak nawet gdy ulegnie ona uszkodzeniu, bardzo szybko regeneruje się z podziemnego kłącza.
Cis pospolity żółty

Cis pospolity żółty

Odmiana szeroko rozrastająca się, o igłach złocistych latem zieleniejących. Cenna odmiana do nasadzeń pojedynczych, na rabaty mieszane i do dużych pojemników. Wys. 1,5m. Wielkość sadz. 15-25 cm.
Jeżyna bezkolcowa Orkan

Jeżyna bezkolcowa Orkan

Jeżyny zdobywają sobie w Polsce coraz większą popularność. Często traktowane są nie tylko jako rośliny owocowe - ale również jako ozdobne - jesienią wspaniale przebarwiające się na żółto i karminowo. Orkan jest odmianą polską, o owocach dużych, błyszczących, kwaskowatych w smaku. Bardzo plenna. Sadzimy w miejscach ciepłych, osłoniętych od wiatrów. Pędy po osiągnięciu przez nie długości ok. 1,5m powinny być przycięte, aby wydały liczne pędy boczne. Wiosną skracamy je na dł. 30-40 cm. Po zbiorach wycinamy wszystkie pędy dwuletnie, pozostawiając jednoroczne do następnej wiosny.