Nowy wymiar traktorów ogrodowych

Nowy wymiar traktorów ogrodowych
Dodane przez: Husqvarna
Zaczerpnięte z: Husqvarna
Argumentów do posiadania własnego ogrodowego traktorka jest wiele. To urządzenia uniwersalne, bo duża różnorodność dostępnego osprzętu sprawia, że traktorki stają się urządzeniami całorocznymi. Nie tylko wydajnie pielęgnują trawniki, ale także można je wykorzystać do innych prac wokół domu.

Właściciele większych trawników, często narzekają na zbyt dużo czasu zajmowanego przez koszenie. Rozwiązaniem tego kłopotu jest zaopatrzenie się w uniwersalny traktor ogrodowy. Ta maszyna spełnia wymagania najbardziej wymagających właścicieli, którzy cenią sobie wydajność oraz niezawodność sprzętu. Idealnie sprawdza się także przy pracy na większych terenach.

Wysoka jakość urządzeń tnących w traktorach, trzy róże rodzaje systemu koszenia: ze zbieraniem, rozdrabnianiem (BioClip) oraz wyrzutem zapewniają maksymalną wydajność koszenia trawy na terenach średnio i wielkopowierzchniowych. Odpowiednia konstrukcja i materiały użyte do ich produkcji pozwalają na pracę w różnorodnych, także trudnych warunkach: koszenie na pochylonym terenie czy praca przy ujemnej temperaturze po opadach śniegu. Co więcej, traktor ogrodowy ma zastosowanie o wiele szersze niż zwykła kosiarka. Dzięki odpowiednim akcesoriom może on wykonać wiele innych prac - szybko i precyzyjnie.

Nowy wymiar traktorów ogrodowych
Dodane przez: Husqvarna
Zaczerpnięte z: Husqvarna
„Wachlarz zastosowań kosiarek samobieżnych jest szeroki. Mogą one służyć użytkownikowi przez cały rok, dzięki zastosowaniu akcesoriów, takich jak przyczepa, lemiesz do odśnieżania, szczotka, brona czy siewnik. Praca ogrodników lub właścicieli dużych posesji staje się lżejsza, szybsza, a przede wszystkim bardziej wydajna” – powiedział Jerzy Banaszczyk, ekspert firmy Husqvarna.

Firma Husqvarna wychodzi naprzeciw potrzebom nowoczesnych ogrodników - w rodzinie traktorów modelu CTH wprowadziła wiele udogodnień i innowacji, które usprawniają pracę w ogrodzie. Pierwszą funkcją, która wyróżnia niektóre nowe traktorki, to technologia U-CutTM, dzięki której maszyna lepiej skręca, precyzyjniej wykaszając trawę wokół drzew, krzewów oraz rabat kwiatowych. Okręg nieskoszonej trawy jest mniejszy. Nowe traktory Husqvarna CTH posiadają różnej szerokości urządzenia tnące zamontowane pod maszyną - jego szerokość sięga 107 cm. Maszyny wyposażone są także w hydrostatyczną skrzynię biegów sterowaną pedałami - oddzielnymi do jazdy w przód i w tył. „To najnowsze i najbardziej komfortowe rozwiązanie w sferze sterowania napędem maszyny. Poprzednie rozwiązanie - hydrostatyczna skrzynia biegów sterowana dźwignią znajdującą się na prawym błotniku - miała także swoich zwolenników, ale wymagała zaangażowania prawej ręki, która teraz może bez przeszkód obsługiwać kierownicę” – dodaje Jerzy Banaszczyk, ekspert firmy Husqvarna. Traktor z hydrostatyczną skrzynią biegów jest znacznie prostszy w obsłudze od traktora z ręczną skrzynią biegów. Ręczna skrzynia biegów wymaga zatrzymania traktora przy każdej zmianie biegu. Hydrostatyczna skrzynia biegów umożliwia bezstopniową regulację prędkości, bez przerywania jazdy. Inne udogodnienia to 320 litrowy pojemnik na trawę, funkcja elektrycznego opróżniania kosza oraz regulacja fotela bez konieczności wstawania.

Nowy wymiar traktorów ogrodowych
Dodane przez: Husqvarna
Zaczerpnięte z: Husqvarna
Wybierając traktor ogrodowy warto zwrócić uwagę na jego cechy:
- Rozmiar – w zależności od powierzchni pielęgnowanego terenu warto dobrać odpowiedni traktor. Szerokość koszenia, moc silnika, pojemność zbiornika paliwa, czy pojemność kosza na trawę to najważniejsze cechy.
- Systemy bezpieczeństwa – traktory powinny być wyposażone w różnego rodzaju systemy chroniące użytkownika. Wyłącznik bezpieczeństwa unieruchamia pojazd oraz urządzenie tnące w momencie, gdy kierowca opuszcza fotel kosiarki. Urządzenie tnące wyłącza się podczas jazdy tyłem. Zawieszenie urządzenia powinno być stabilne i dobrze wyważone, gwarantując dobre warunki do jazdy.
- Ergonomia – dla wygody operatora, urządzenie powinno być wyposażone w hydrostatyczną skrzynię biegów, optymalizującą prędkość i komfort jazdy. Dźwignia zmiany wysokości mechanizmu tnącego powinna znajdować się blisko fotela kierowcy. Warto także sprawdzić możliwość regulacji fotela oraz ułożenie kierownicy, a także widoczność i dostęp do różnych dźwigni, wyłączników itp.
- Trwałość – przewidywane użytkowanie na dużej powierzchni, w różnych warunkach pogodowych (lato, zima) sprawia, że traktor musi być sprawny bez względu na warunki eksploatacji. Dlatego należy sprawdzić trwałość podwozia, jakość silnika, rodzaj użytych materiałów. Nie bez znaczenia jest obecność licznika motogodzin z funkcją przypomnienia o przeglądzie.

Wielka moc w małym sprzęcie - wybierz dla siebie:
Husqvarna CTH 126 – Wydajny traktor, o niewielkich rozmiarach, na małe i średniej wielkości trawniki. Poradzi sobie bez problemu z wąskimi przejazdami i ciasnymi przestrzeniami. Wyposażony w hydrostatyczną przekładnię, elektryczne włączanie noży oraz licznik motogodzin przypominający o przeglądzie. Silnik Briggs & Stratton PowerBuilt AVS. Szerokość robocza: 77 cm, wbudowany pojemnik na trawę o pojemności 200 l.
Husqvarna CTH 174 – Średniej wielkości traktor ogrodowy, zbierający ścinki trawy, pozostawiając trawnik schludny i czysty. Pojemnik na trawę łatwo opróżnić, bez opuszczania fotela kierowcy. Sprawne działanie zapewnia smarowany ciśnieniowo jednocylindrowy silnik Kohler Courage, z pompą olejową oraz filtrem oleju. Maszyna jest ergonomicznie zaprojektowana - dźwignia regulacji wysokości koszenia jest łatwo dostępna, konstrukcja „Step-through” pozwala na łatwe wsiadanie i wysiadanie z traktorka.
Husqvarna CTH 224T – Wydajny traktor z pojemnikiem na trawę, do ciężkich prac w dużych ogrodach. Wyposażony w wysokosprawny dwucylindrowy silnik Kawasaki smarowany ciśnieniowo. Wydajne zintegrowane zbieranie skoszonej trawy i wygodne, szybkie opróżnianie kosza. Sterowana za pomocą pedałów hydrostatyczna skrzynia biegów uprzyjemnia jazdę i przyspiesza pracę.
Zaczerpnięte z: ComPress S.A.
Dodane przez: Marta Winiarek-Miętus
2012-07-03 12:20:33