Jesienne porządki w ogrodzie

Dmuchawy firmy Husqvarna
Dodane przez: Husqvarna
Zaczerpnięte z: Husqvarna
Jesień w ogrodzie kojarzy się z porządkami i ciężką pracą. Warto jednak zostawić ogród w jak najlepszej formie do przyszłego roku, by na wiosnę znów zachwycał pięknym wyglądem. Użycie odpowiednich narzędzi sprawi, że praca będzie szybsza i przyjemniejsza…

Dmuchawy do liści
Jesienią należy usunąć z trawnika wszystkie opadające liście, co zapobiegnie gniciu murawy podczas zimy. Można usuwać je ręcznie za pomocą grabi, miotły i szczotki, ale jest to czasochłonne. Pojawia się również problem, co zrobić z zebranymi liśćmi. Pomocna może okazać się dmuchawa do liści.

Dmuchawy ręczne dzielą się na dwie grupy: z możliwością zbierania, oraz bez niej. Dmuchawa umożliwia nie tylko sprzątanie liści, ale również śmieci, skoszonej trawy, ściętych fragmentów gałęzi z żywopłotu, pustych puszek itp. Może warto przed jesiennymi ulewami zadbać o czystość rynien dachowych? Odpowiednie akcesoria do dmuchaw ręcznych usprawnią tę czynność, a w rynnach nie będą zalegały już więcej zeschłe liście.

O czym należy pamiętać przy zakupie dmuchawy:
- Maszyna powinna posiadać skuteczny układ tłumienia drgań, minimalizujący drgania tych części maszyny, z którymi ma kontakt użytkownik.
- Silnik powinien mieć odpowiednią moc i łatwo się uruchamiać (im większy ogród, tym większa moc)
- Należy zwrócić uwagę na natężenie i szybkość przepływu powietrza.
- Jeżeli wybiorą Państwo dmuchawę plecakową, jej szelki powinny być wygodne, dobrze rozkładać obciążenie, posiadać pas biodrowy i szerokie pasy naramienne.

„Dmuchawy firmy Husqvarna wyróżnia wielozadaniowość: możliwe jest zbieranie liści w trybie odkurzania. Co więcej, niski hałas silników sprawia, iż urządzenia te stosowane mogą być w obrębie osiedli mieszkaniowych. Dzięki temu sprzyjają użytkownikowi, jak i jego otoczeniu”- powiedział Andrzej Cieciuch, ekspert firmy Husqvarna.

Możesz wybrać spośród wielu różnych modeli:
Husqvarna 125B
Wydajna dmuchawa ręczna, która łączy w sobie bardzo wysoką moc wydmuchu oraz łatwość użytkowania. Nadaje się idealnie do prac przydomowych. Jest dobrze wyważona i poręczna dzięki wylotowi powietrza w linii uchwytu.

Husqvarna 356BTx
To rewolucyjna, profesjonalna dmuchawa. Charakteryzuje się najniższym poziomem hałasu na rynku, może więc być używana na osiedlach mieszkaniowych, gdzie obowiązują ograniczenia poziomu hałasu. Doskonałe działanie dmuchawa ta zawdzięcza silnikowi E-TECH® II, oraz wyjątkowej ergonomii. Husqvarna 356BTx posiada dźwignię gazu mocowaną na rurze wylotowej.

Husqvarna 130 BT
Model Husqvarna 130BT jest wyjątkową i lekką dmuchawą plecakową. Urządzenie to łączy bardzo niską wagę, łatwość użytkowania i estetyczne wykonanie. Na elementy narzędzia składają się m.in. nowy silnik X-TORQ® oraz ergonomicznie szelki zaprojektowane dla wygodnej pracy i poręczności.

Ridery
Husqvarna Rider 18 AWD
Dodane przez: Husqvarna
Zaczerpnięte z: Husqvarna
Używanie jednej maszyny, która może służyć do wykonywania wielu różnych zadań to oszczędność czasu oraz pieniędzy. Ridery dzięki szerokiej gamie osprzętu są pomocne w ogrodzie przez cztery pory roku. Są to nowoczesne, profesjonalne i uniwersalne maszyny. Mają bardzo mały promień skrętu i dotrą niemal wszędzie. Co więcej, jazda nimi jest łatwa i przyjemna.

„Ridery Husqvarna można wykorzystać do wielu różnych prac ogrodowych przez cały rok. Dzięki zastosowaniu odpowiedniego osprzętu, użytkownik może dostosować maszynę do swoich potrzeb. O wszechstronności riderów świadczy bogata gama osprzętu: przyczepa, kosiarka bijakowa, rozsiewacz, brona pazurowa, szczotka a nawet lemiesz do odśnieżania” – dodał Andrzej Cieciuch.

Szczotka - Obrotowa szczotka do zamiatania liści, odśnieżania, itp. Może być ustawiona pod kątem 20° w prawą lub lewą stronę (szerokość: 120 cm).

Lemiesz do odśnieżania - Solidny stalowy lemiesz o stalowej krawędzi. Dodatkowo dostępna gumowa nakładka, zapobiegająca uszkodzeniu nawierzchni. Pięć kątów ustawienia (0°, 15° i 30° w prawo lub w lewo). Szerokość robocza: 106 – 120 cm. W przypadku riderów z napędem na tylne koła, podczas pracy z lemieszem należy stosować obciążniki kół i łańcuchy śniegowe.

Pług wirnikowy - Wydajny, wytrzymały pług odśnieżny o szerokości roboczej 100 cm. Pług posiada przekładnię oraz lekką konstrukcję, co ułatwia jego montaż. Wyrzut obraca się o 210°.

Możesz wybrać spośród wielu różnych modeli np.:
Husqvarna 18 AWD
Rider 18 AWD z przegubowym układem kierowniczym to bardzo wydajny i zwrotny model do pracy w przydomowym ogrodzie. Hydrostatyczna skrzynia biegów i napęd na cztery koła zwiększają bezpieczeństwo jazdy i przyczepność na nierównej, śliskiej nawierzchni. Możliwość zastosowania urządzenia tnącego Combi od 103 do 112 cm. Combi to nowy rodzaj urządzenia tnącego z nakładką BioClip®, umożliwiającą koszenie z rozdrabnianiem lub z wyrzutem tylnym, po jej wyjęciu. Smarowany ciśnieniowo silnik Husqvarna/Briggs & Stratton OHV sprawia, że Rider 18 AWD nadaje się doskonale do pracy przez cały rok.

Husqvarna PF 21 AWD
Husqvarna Rider 18 AWD
Dodane przez: Husqvarna
Zaczerpnięte z: Husqvarna
Husqvarna PF 21 AWD jest największym i najlepiej wyposażonym modelem z rodziny ProFlex. Napęd na cztery koła zwiększa bezpieczeństwo jazdy oraz przyczepność maszyny na nierównym i śliskim terenie. Wysokowydajny silnik oraz mocna skrzynia biegów. Wspomaganie kierownicy i wygodny podnośnik hydrauliczny. Duży, 17-litrowy zbiornik paliwa jest przezroczysty, umożliwiając sprawdzenie poziomu paliwa. PF 21 AWD to wszechstronna maszyna do różnych zadań, przeznaczona dla najbardziej wymagających użytkowników.

Nożyce do żywopłotu
Ostatnie strzyżenie żywopłotu należy wykonać nie później niż do końca września, gdyż młode pędy muszą zdrewnieć przed zimą. Żywopłoty trzeba formować tak, aby miały formę trapezu - ułatwi to osuwanie się śniegu zimą (zalegający śnieg deformuje żywopłot).

Można wykorzystać np.:
Nożyce do żywopłotu Husqvarna 123HD65x
Te wydajne, dwustronne nożyce do żywopłotu nadają się idealnie do lżejszych, profesjonalnych zadań. Zostały skonstruowane tak, aby łączyć w sobie ergonomiczną konstrukcję, wygodę eksploatacji oraz wysoką jakość i doskonałą wydajność cięcia. Funkcja Smart Start® i pompka paliwa ułatwiają rozruch. Wyposażone w system LowVib®, skutecznie tłumiący drgania oraz regulowane tylne uchwyty.

Najważniejsze cechy: LowVib® -skuteczne wkładki pochłaniają drgania, oszczędzając ramiona i dłonie użytkownika; Smart Start® - Silnik i rozrusznik zostały tak zaprojektowane, aby maszynę można było uruchomić szybko, minimalnym wysiłkiem. Opór linki rozrusznika został ograniczony nawet o 40%; Pompa paliwowa umożliwia łatwy rozruch; tylny uchwyt można regulować, co ułatwia cięcie boków i wierzchołków żywopłotów.
Zaczerpnięte z: ComPress S.A.
Dodane przez: Milena Zielińska
2010-08-24 14:30:38