Późne lato
Tamaryszek pięciopręcikowy

Tamaryszek pięciopręcikowy

Jest to przepiękny krzew o ciemnoczerwonych malowniczo zwisających pędach, kwitnący późnym latem. Posiada delikatne, różowe kwiaty. Liście lancetowate, nasadami do połowy obejmujące pęd, sino-niebieskie lub szarozielone. Jako krzew o pięknym, ażurowym pokroju doskonale prezentuje się na trawniku.
Języczka pomarańczowa

Języczka pomarańczowa

Roślina ta posiada duże sercowate liście na długich ogonkach, pod spodem czerwonawe, do 60 cm długości. Koszyczki kwiatowe duże, po 12-14 kwiatów. Kwiaty języczkowate-żółtopomarańczowe. Kwitnie VIII-IX.
Juka nitkowata

Juka nitkowata

Okazała bylina o sztywnych, mieczowatych, szarozielonych liściach, tworzących gęste kępy. Kwiatostany osiągają nawet do 2 metrów wysokości i składają się z wielkiej ilości dzwonkowatych kwiatów w kolorze kremowym.
Rozwar wielkokwiatowy Shell Pink

Rozwar wielkokwiatowy Shell Pink

Piękne bladoróżowe kwiaty rozwaru rozwijają się z kulistych, przypominające małe balony pąków. Korzeń mięsisty, rzepowaty. Kwiaty osadzone na wierzchołkach pędów pojedynczo lub po kilka.
Osiąga wysokość 60-90 cm.
Nolina

Nolina

Jedna z największych nolin, rosnąca na ekstremalnie suchych stanowiskach pustyń Ameryki Północnej. Ta perfekcyjnie przygotowana do życia na pustyni, niewymagająca roślina powinna znaleźć swoje miejsce w każdym ogrodzie. Potrafi rozrosnąć się do 2m średnicy, jej kwiatostany osiągają wysokość 1,5m.
Brzoskwinia Inka

Brzoskwinia Inka

Polska odmiana brzoskwini zdobywająca sobie coraz większą popularność. Owoce duże, owalne, skórka omszona, ciemnożółta z dużym rumieńcem. Miąższ średnio zwięzły, bardzo soczysty, kwaskowaty, łatwo odchodzi od pestki.
Słoneczniczek szorstki

Słoneczniczek szorstki

Bylina północnoamerykańska, rosnąca w suchych miejscach. Na sztywnych łodygach lśniące, zielone, piłkowe liście. Koszyczki kwitowe do 8 cm średnicy, pojedyncze lub zebrane pop 2-4 w luźne wiechy. Kwiaty języczkowate-żółte. Kwitnie VII-IX.
Trytoma groniasta Flamenco

Trytoma groniasta Flamenco

Wysoka, niezwykle dekoracyjna bylina o egzotycznym wyglądzie, kwitnąca aż do pierwszych przymrozków. Długie , wąskie, ząbkowane na brzegach liście formują duże rozety, z których wyrasta wysoki kwiatostan, zakończony licznymi zwisającymi kwiatami.
Białe drzewo smocze

Białe drzewo smocze

Niewielkie australijskie drzewo o największych kwiatach wśród roślin strączkowych. Są one koloru kości słoniowej, osiągając długość 15 cm. Dodatkowo jej ciekawa, gruba kora i pierzaste liście powodują że jest bardzo często sadzona w Australii jako roślina ozdobna.
Tawułka czerwona Fanal

Tawułka czerwona Fanal

Tawułka Fanal posiada czystą ciemnoczerwoną barwę kwiatów zebranych w duże rozgałęzione, gęste wiechy. Kwitnie w miesiącach od lipca do sierpnia. Wyrasta do wysokości 60cm. Jest rośliną długowieczną, kwiaty zachowują swoją urodę długo po ścięciu.
1 2 3 4 5 6