Późne lato
Języczka przewalskiego

Języczka przewalskiego

Wysoka, wzniesiona do 150cm, bylina wieloletnia, bardzo atrakcyjna zarówno pod względem ulistnienia jak i kwitnienia. Posiada duże, głęboko powcinane liście i wysmukłe kwiatostany złożone z wielu drobnych, żółtych kwiatów. Roślina kwitnąca od sierpnia do września. Lubi stanowiska słoneczne i półcieniste.
Nolina drobnoowocowa

Nolina drobnoowocowa

Wieloletnia, wieczniezielona bylina posiadająca podziemnie kłącze, z którego wyrastają rozety liści. Kwiaty kremowobiałe, zebrane w wysokie na 2m pojedyncze kwiatostany. Pochodzie z suchych gór Arizony, gdzie rośnie na wysokości 1600 - 1900 m n.p.m. Stosunkowo dobrze aklimatyzuje sie do naszego klimatu, część nadziemna wytrzymuje mrozy do - 15oC. Jednak nawet gdy ulegnie ona uszkodzeniu, bardzo szybko regeneruje się z podziemnego kłącza.
Tawułka różowa

Tawułka różowa

Tawułka Arendsa jest byliną o drobnych kwiatach zebranych w gęste wiechy. Posiada dekoracyjne strzępiaste liście i oryginalne kwiatostany w formie luźnego kłosa. Bardzo ładnie wygląda już w czasie wykształcania pąków. Nadaje się na kwiat cięty, jak również na suche bukiety. Można zabezpieczyć zimujące karpy przysypując torfem lub pokryć cienką warstwa gałęzi.
Cynobrówka Masoniorum

Cynobrówka Masoniorum

Roślina bulwiasta o wąskich, trawiastych liściach i pomarańczowych kwiatach zebranych w jednostronne kłosy. Odpowiednia na rabaty i do ogródka skalnego. Rośnie dobrze na przepuszczalnej, lekkiej glebie, wymaga obfitego podlewania.
Dziurawiec wielokwiatowy

Dziurawiec wielokwiatowy

Bardzo obficie i długo kwitnący (od czerwca do października) półzimozielony krzew o rzadko spotykanej żółtej barwie kwiatów. Nie jest całkowicie odporny na mrozy, wymaga okrycia na zimę. Często stosowany jako wolno rosnąca roślina okrywowa do zadarniania większych powierzchni.
Grusza Bonkreta

Grusza Bonkreta

Angielska odmiana gruszy, bardzo popularna i szeroko uprawiana w Stanach Zjednoczonych. Owoce średniej wielkości, o nierównej pofałdowanej powierzchni, skórka cienka, delikatna, gładka lekko błyszcząca. Miąższ kremowobiały, bardzo delikatny, masłowy, aromatyczny, winkowaty. Bardzo smaczny. Doskonała odmiana deserowa, najlepsza na przetwory, zwłaszcza na kompoty i suszki.
Juka karolińska

Juka karolińska

Potężna bylina, która posiada piękne kwiatostany z wieloma dzwonkowatymi zwisającymi kremowo-białymi kwiatami osiągającymi wysokość 180 cm. Liście zebrane w gęste kępy. Nadaje się do ogrodów naturalistycznych, gdzie powinna rosnąć pomiędzy innymi sukulentami i trawami. Często sadzi się ją pojedynczo na trawnikach. Wymaga stanowiska osłoniętego, bardzo słonecznego, gleb wapiennych, przepuszczalnych. Pozytywnie reaguje na nawożenie.
Cis pospolity żółty

Cis pospolity żółty

Odmiana szeroko rozrastająca się, o igłach złocistych latem zieleniejących. Cenna odmiana do nasadzeń pojedynczych, na rabaty mieszane i do dużych pojemników. Wys. 1,5m. Wielkość sadz. 15-25 cm.
Lawenda francuska

Lawenda francuska

Bardzo ładna odmiana lawędy o jasnofioletowych kwiatach. Kwiaty i liście silnie aromatyczne. Osiąga wysokość do 60-90 cm.
Jeżyna bezkolcowa Orkan

Jeżyna bezkolcowa Orkan

Jeżyny zdobywają sobie w Polsce coraz większą popularność. Często traktowane są nie tylko jako rośliny owocowe - ale również jako ozdobne - jesienią wspaniale przebarwiające się na żółto i karminowo. Orkan jest odmianą polską, o owocach dużych, błyszczących, kwaskowatych w smaku. Bardzo plenna. Sadzimy w miejscach ciepłych, osłoniętych od wiatrów. Pędy po osiągnięciu przez nie długości ok. 1,5m powinny być przycięte, aby wydały liczne pędy boczne. Wiosną skracamy je na dł. 30-40 cm. Po zbiorach wycinamy wszystkie pędy dwuletnie, pozostawiając jednoroczne do następnej wiosny.
1 2 3 4 5 6