Tulipan Apricot Beauty
Artykuły powiązane
Tulipan Apricot Beauty

Tulipan Apricot Beauty

TULIPAN WCZESNY
Tulipany wczesne których charakterystyczna cecha są kwiatostany pojawiające się już w drugiej połowie kwietnia. Najlepiej kwitną w miejscach słonecznych. Również w otoczeniu liściastych drzew i krzewów, ponieważ zwykle kwitną, zanim rośliny te w pełni rozwiną liście. Odmiany wysokie i średnie dobrze sprawdzają się na ogrodowych rabatach. Natomiast odmiany niskie sadzimy w ogródkach skalnych oraz w pojemnikach. Idealnie nadają się na kwiat cięty. Szokują ogromną ilością różnych barw i odmian. Tulipany wymagają podlewania gdy wiosennych opadów jest zbyt mało. Na glebach słabych najlepiej dokarmiać do momentu kwitnienia nawozami wieloskładnikowymi. Po zakwitnięciu tulipany ogławiamy poprzez wyłamanie pozostałości kwiatostanu. Dzięki temu zapewniamy lepsze kwitnienie w przyszłym roku. Tulipany wykopujemy po zaschnięciu liści, czyli zwykle na przełomie czerwca i lipca.
Roślina zimotrwała.

Encyklopedia roślin

Alfabetyczny spis nazw roślin. Rośliny wg okresów kwitnienia, wysokości oraz mrozoodporności.
Narcyz Thalia

Narcyz Thalia

Narcyz rodzina Amarylkowate
Narcyzy to jedne z najłatwiejszych i najbardziej znanych roślin cebulowych,bez których trudno wyobrazić sobie wiosnę w ogrodzie.
Narcyzy tworzą wieloletnie cebule,wydłużone,pokryte cienkimi,brązowymi,suchymi łuskami z wyraźna siateczką nerwów.Ich kwitnienie przypada od marca do maja.Narcyzy lubią stanowiska słoneczne lub lekko zacienione,gleby próchniczne,dostatecznie wilgotne i głęboko uprawione.Cebule sadzi się już w drugiej połowie sierpnia i na początku września,gdyż do dobrego ukorzenienia wymagają wyższej temperatury gleby,jak np.tulipany.W naszym klimacie wymagają okrycia na zimę.Cebule należy wykopywać co 3-4 lata.Podczas wegetacji rośliny należy w miarę potrzeby podlewać,dokarmiać oraz usuwać rośliny chore,a zwłaszcza porażone przez wirusy.Narcyzy rozmnażają się przez oddzielanie cebul przybyszowych.Pamiętać jednak należy o nie rozdzielaniu cebul mocno połączonych z cebulą mateczną,aby nie uszkodzić piętki.Cebule po wykopaniu w końcu czerwca i na początku lipca,należy podsuszyć(ale nie na słońcu !),poodrywać zaschnięte liście i bez dokładnego oczyszczenia przechowywać do czasu sadzenia w dobrze wietrzonym pomieszczeniu w temperaturze około 18-20*C.
Narcyz Jetfire

Narcyz Jetfire

MIESZANKA BOTANICZNY
Narcyz jest znaną i często spotykana roślina w polskich ogrodach. Ogromna ilość różnorodnych odmian. Roślina zwykle pachnąca z przykoronkiem w środku. Najlepiej sadzić w grupach.Roślina idealna na kwiat cięty długo utrzymuje świeżość. Odmiany wysokie i średnie dobrze sprawdzają się na ogrodowych rabatach. Odmiany niskie sadzimy w ogródkach skalnych i w pojemnikach. Narcyzy najlepiej kwitną w słonecznych lub lekko ocienionych miejscach. Na zimę przykrywamy warstwą ściółki. Narcyzy przesadzamy co kilka lat. Cebule wykopujemy w końcu czerwca lub na początku lipca. Do czasu sadzenia przechowujemy w koszykach w suchym , przewiewnym miejscu.
Narcyz Tete-a-Tete

Narcyz Tete-a-Tete

Roślina cebulowa z rodziny amarylkowatych. Dorasta do 20 cm wysokości. Wykształca trzy żółte kwiaty na pędzie. Kwitnie w marcu i kwietniu.
Lubi miejsca słoneczne lub nieznacznie zacienione. Preferuje glebę przepuszczalną, głęboko uprawioną z dużą zawartością próchnicy.
Polecany na skalniaki, efektownie wygląda także w grupach na rabatach.