Roślina do miejsc wilgotnych
Artykuły powiązane
Tawułka różowa

Tawułka różowa

Tawułka Arendsa jest byliną o drobnych kwiatach zebranych w gęste wiechy. Posiada dekoracyjne strzępiaste liście i oryginalne kwiatostany w formie luźnego kłosa. Bardzo ładnie wygląda już w czasie wykształcania pąków. Nadaje się na kwiat cięty, jak również na suche bukiety. Można zabezpieczyć zimujące karpy przysypując torfem lub pokryć cienką warstwa gałęzi.

Encyklopedia roślin

Alfabetyczny spis nazw roślin. Rośliny wg okresów kwitnienia, wysokości oraz mrozoodporności.
Cynobrówka Masoniorum

Cynobrówka Masoniorum

Roślina bulwiasta o wąskich, trawiastych liściach i pomarańczowych kwiatach zebranych w jednostronne kłosy. Odpowiednia na rabaty i do ogródka skalnego. Rośnie dobrze na przepuszczalnej, lekkiej glebie, wymaga obfitego podlewania.
Brzoskwinia Inka

Brzoskwinia Inka

Polska odmiana brzoskwini zdobywająca sobie coraz większą popularność. Owoce duże, owalne, skórka omszona, ciemnożółta z dużym rumieńcem. Miąższ średnio zwięzły, bardzo soczysty, kwaskowaty, łatwo odchodzi od pestki.
Kosodrzewina

Kosodrzewina

Wolno rosnąca odmiana kosodrzewiny o poduszkowatym pokroju. Idealna do małych ogrodów. Bardzo dobra do naturalistycznych nasadzeń, ogródków skalnych, do obsadzania skarp. Nadaje się także na niski, nie formowany żywopłot. Dobrze rośnie na każdej glebie. Wys. 0,8 - 1,2m. Wielkość sadz. 15-25 cm.