Żurawka krwista Ruby Bells
Artykuły powiązane
Żurawka krwista Ruby Bells

Żurawka krwista Ruby Bells

Niezwykle dekoracyjna bylina, o kwiatach żywo czerwonych, dzwonkowatych, zebrane w wiechowate kwiatostany. Pędy kwiatostanowe w dolnej części ulistnione, w górnej z klejącymi gruczołami.
Kwitnie V-VII.

Encyklopedia roślin

Alfabetyczny spis nazw roślin. Rośliny wg okresów kwitnienia, wysokości oraz mrozoodporności.
Orlik ogrodowy

Orlik ogrodowy

Orlik ogrodowy jest jedną z popularniejszych gatunków bylin występujących w ogrodach. Ciekawie wygląda na rabatach bylinowych, dzięki rozkrzewionym i wzniesionym pędom. Wymaga pikowania. Na miejsce stałe rozsadę należy wysadzać we wrześniu. Kolorowe kwiaty charakterystyczne dla tej byliny, osadzone są na długich szypułkach. Kwitnie od maja do lipca.
Irys niski żółty

Irys niski żółty

Rodzaj z rodziny kosaćcowatych, ok. 100 gatunków występujących na półkuli północnej. Ze względu na oryginalne, różnobarwne kwiaty, wiele kosaćców uprawia się jako rośliny ozdobne. Wymagają średnio żyznej, przepuszczalnej gleby i słonecznego stanowiska. Kwitną w czerwcu.
Rozwar wielkokwiatowy Hacone Blur

Rozwar wielkokwiatowy Hacone Blur

Bardzo ładna odmiana. Korzeń mięsisty, rzepowaty. Pędy wyprostowane, rozgałęzione, wys. 30-60 cm. Liście niebieskawozielone, nieregularnie ząbkowane. Kwiaty osadzone na wierzchołkach pędów pojedynczo lub po kilka, szerokodzwonkowate.