Śnieżyca
Artykuły powiązane
Śnieżyca

Śnieżyca

Drobna, dekoracyjna, roślina osiągająca wysokość do 30 cm, liście odziomkowe, równowąskie, o zaokrąglonym wierzchołku, szerokości 4-13 mm.
Kwiaty jeden, rzadko dwa na szczycie łodygi, dzwonkowaty, pachnący, zwieszony. Działki okwiatu jednakowej długości, białe z żółtozieloną plamką pod szczytem. Kwitnie nawet w lutym, wśród śniegu, w marcu i w kwietniu.

Encyklopedia roślin

Alfabetyczny spis nazw roślin. Rośliny wg okresów kwitnienia, wysokości oraz mrozoodporności.
Szafirek biały Muscari album

Szafirek biały Muscari album

Roślina cebulowa, wieloletnia o lśniących odziomkowych liściach i równowąskich, białych kwiatach zebranych w groniaste kwiatostany. Dorasta do 25 cm. Odpowiedni na rabaty, lubi miejsca słoneczne i półcieniste.
Narcyzy  Canaliculatus

Narcyzy Canaliculatus

Narcyzy należą do najpopularniejszych roślin cebulowych. Sadzone są w grupach na tle trawnika czy też pod krzewami, znoszą bowiem dość dobrze lekkie zacienienie. Narcyzy mają cebule wieloletnie, dlatego mogą rosnąć na tym samym miejscu przez kilka lat. Najobficiej kwitną od zwykle od drugiego do czwartego roku po posadzeniu. Narcyzy nie są zbyt wymagające, rosną na dowolnych glebach ogrodowych, najlepsze jednak efekty uzyskuję się, gdy podłoże jest urodzajne, lekko zakwaszone lub neutralne. Narcyzy są całkowicie mrozoodporne, nie wymagają okrywania.
Szafirek Valerie Finnish

Szafirek Valerie Finnish

Odmina wieloletnia o liściach odziomkowych, równowąskich i kwiatach zebranych w groniaste kwiatostany. Najlepiej rośnie na stanowisku słonecznym, gleba próchnicza, umiarkowanie wilgotna.