Profesjonalne koszenie 2.0

Kosiarka Husqvarna WB 53S e
Dodane przez: Husqvarna
Zaczerpnięte z: Husqvarna
Niejednokrotnie problemem właścicieli posesji i terenów zieleni jest wybór odpowiedniego urządzenia koszącego. Trawniki często posiadają nieregularną powierzchnię lub przeszkody do ominięcia, takie jak krzewy czy rabaty. Do pielęgnacji terenów o takim charakterze właściwym rozwiązaniem będzie wytrzymała kosiarka konwencjonalna.

Przedsiębiorstwa oraz instytucje publiczne posiadają na swoim terenie trawniki, które ze względu na charakter tych obiektów wymagają częstego koszenia. Do pracy na takim terenie niezbędna jest wytrzymała maszyna, którą łatwo manewrować. Ponadto profesjonalny sprzęt ogrodniczy powinien wyróżniać się trzema cechami: solidnością wykonania, niezawodnością oraz wysokimi osiągami. Właśnie te atrybuty posiada nowość – kosiarka Husqvarna WB 53S e. Z myślą o ciężkiej, długotrwałej pracy obudowa nowej kosiarki została wykonana ze specjalnego stopu aluminium - siluminu – stosowanego w przemyśle motoryzacyjnym i lotniczym. Jest on odporny na korozję, uderzenia oraz pękanie.

- Przez lata obecności na rynku marka Husqvarna stała się synonimem wysokiej jakości. Nasze nowe rozwiązanie: kosiarka Husqvarna WB 53S e, przeznaczona do profesjonalnego użytku, nie jest wyjątkiem od tej reguły. Podczas testów wytrzymałościowych nawet zespół inżynieryjny był pod wrażeniem. Kosiarka WB 53S e przekroczyła nasze oczekiwania – podczas sprawdzianów siłowych kosiarki, urządzenie przeznaczone do prób trwałości nie wytrzymało obciążenia i uległo awarii, a pracowało na maksymalnych obrotach – powiedział Maciej Konieczny, Sales Manager Dealer w firmie Husqvarna Poland.

Kosiarka Husqvarna WB 53S e
Dodane przez: Husqvarna
Zaczerpnięte z: Husqvarna
Od charakteru trawnika zależy wybór metody koszenia. Murawa ścinana w niewielkich odstępach czasu pozostaje krótka, dlatego ważne jest, aby nie odparowała z niej woda, a wraz z nią składniki mineralne. Husqvarna WB 53S e posiada funkcję BioClip®, czyli mielenia, dzięki której skoszone źdźbła trawy są bardzo drobno cięte, stanowiąc naturalny nawóz. Jeśli pasy zieleni nie wymagają bardzo regularnego koszenia, nową kosiarkę można przełączyć na tryb wyrzutu tylnego. Sprawdza się on idealnie w przypadku koszenia wysokiej trawy.

- Husqvarna WB 53S e została zaprojektowana by być najlepszym przyjacielem profesjonalisty. Po pierwsze maszyna charakteryzuje się świetnym stosunkiem masy do mocy. Radzi sobie z wysoką trawą, będąc o 30% lżejszą od zwykłej kosiarki prowadzonej. Inżynierowie firmy Husqvarna również postarali się rozwiązać problemy związane z transportem i magazynowaniem. Składane uchwyty sprawiają, że kosiarka zajmuje mniej miejsca – dodał Maciej Konieczny.

Dla osób zawodowo zajmujących się pielęgnacją terenów zieleni istotną cechą jest łatwość użytkowania. Husqvarna WB 53S e posiada napęd własny na przednie koła, czyniąc manewrowanie bardziej komfortowym. Jej uchwyt został tak zaprojektowany, aby zminimalizować wibracje powstające podczas długotrwałej pracy. Oznacza to, że można nią pracować do ośmiu godzin, bez obawy o późniejsze dolegliwości.

Istotną kwestią jest również mniejsza ilość spalin – WB 53S e posiada silnik Honda z serii GCV160, który spełnia najwyższe standardy ograniczenia emisji spalin Agencji Ochrony Środowiska Stanów Zjednoczonych – EPA oraz Komisji Zasobów Lotniczych Stanu Kalifornia - CARB.
Zaczerpnięte z: ComPress S.A.
Dodane przez: Piotr Krzesiński
2020-02-01 07:11:03