Murki, obrzeża, palisady i gazony do ogrodu

Tak jak w przypadku kobiecego stroju „kropkę nad i” stanowią niewielkie dodatki w postaci biżuterii, czy butów, tak w przypadku ogrodowej architektury zadanie to pełnią małe akcesoria, które uzupełniają całą aranżację i wydobywają z niej skrytą wśród roślin tajemnicę. Murki, palisady, gazony czy obrzeża firmy Polbruk z pewnością sprawdzą się w tej roli i sprawią, że nasz ogród zamieni się w fantazyjną przestrzeń.

Gazon ABAX
Dodane przez: Polbruk
Zaczerpnięte z: Polbruk

Ogrodowi pomocnicy
Ogrodzenie, murek oporowy
Dodane przez: Polbruk
Zaczerpnięte z: Polbruk
Podczas projektowania ogrodu ogromną wagę przykładamy do wyboru rodzaju, kształtu i kolorystki nawierzchni, bardzo często decydując się na zagospodarowanie terenu wokół domu betonową kostką brukową. Materiał ten jest funkcjonalny, a przy tym bogactwo wzorów i barw otwiera szerokie możliwości aranżacyjne. Jednak nawet najpiękniejsza i najbardziej ekskluzywna kostka do pełni okazałości wymaga odpowiedniego wykończenia i dodatków. Ogrodowe akcesoria w postaci murków, gazonów, palisad czy obrzeży firmy Polbruk to elementy, które pozwolą dopiąć całą aranżację na ostatni guzik. Przy ich pomocy wykreujemy przestrzeń i nawet na posesji o niewielkich wymiarach wprowadzimy ład i porządek.

Palisada RING
Dodane przez: Polbruk
Zaczerpnięte z: Polbruk

Nieduże przydomowe ogródki z łatwością uporządkujemy i udekorujemy ozdobnymi obrzeżami Canto, które charakteryzują się małymi rozmiarami (10x18x10/18 cm). Z kolei dzięki prostokątnym obrzeżom trawnikowym (6x20x100 cm) oraz obrzeżom chodnikowym (8x25x100 cm lub 8x30x100 cm) firmy Polbruk estetycznie zakończymy ścieżki, taras lub trawnik, wydzielając jednocześnie poszczególne strefy ogrodu. Betonowy murek wystający nieco ponad nawierzchnię wyłożoną kostką brukową odgrodzi ją od trawnika lub kwiatowych rabatek. Pozwoli to na utrzymanie alejek w nienagannej czystości i ułatwi zamiatanie lub czyszczenie, nie naruszając przy tym strefy zieleni. Do wykonania tego typu konstrukcji wykorzystać możemy również murek oporowy Grando o grubości 15 cm lub murek Gotico firmy Polbruk, składający się z 6 elementów o różnej szerokości i grubości 20 cm. Świetnie sprawdzą się również jako materiał do wykonania schodków lub ogrodzenia wokół posesji. Dodatkową zaletą jest fakt, że wszystkie akcesoria małej architektury dostępne są w różnej kolorystyce – od jednobarwnych szarości, czerwieni i brązów, po ciekawe melanże. Dzięki temu z łatwością dopasujemy je do koloru kostki brukowej i utrzymamy całą kompozycję w jednej stylistyce.

Mały może więcej
Palisada RING
Dodane przez: Polbruk
Zaczerpnięte z: Polbruk
Obecnie coraz większą wagę przykładamy do wyglądu naszej posesji, a monotonne połacie zielonej trawy, czy równo posadzone szpalery kwiatów odchodzą w niepamięć. Ich miejsce zastępują przemyślane w każdym calu projekty, charakteryzujące się kaskadową budową i dużą ilością wydzielonych stref kwiatowych. Różnicę poziomów nawet na idealnie równym terenie możemy w prosty sposób uzyskać przy pomocy elementów określanych mianem małej architektury. Gazony ogrodowe i palisady pozwolą zbudować wielopoziomowe wyspy, na których posadzić można kwiaty lub niewielkie krzewy. W ofercie firmy Polbruk odnajdziemy gazony aż w 3 różnych kształtach – Luna (66/55x30 cm) i Mini Luna (35x20 cm) to okręg z wcięciem, Abax (60x40x25 cm) i Mini Abax (40x30x25 cm) to prostokąty z ząbkowanym brzegiem, natomiast Flora (66x45x30; 66x45x25 cm) to prostokąt z wklęsłymi środkami. Betonowe donice ustawiamy jedna na drugiej z niewielkim przesunięciem, a w nich umieszczamy wybrane gatunki roślin. Dzięki temu zbudujemy wielopoziomowy skalniak, przypominający górskie obszary. Podobny efekt możemy uzyskać wykorzystując palisady Ring lub Merkado firmy Polbruk, które sprawdzą się również przy budowie oczka lub stawu. Wbite pionowo w ziemię stworzą dosyć szczelny murek, którym wykreować będzie można stopnie ogrodowego wodospadu. Niekwestionowaną zaletą jest fakt, że zarówno gazony, jak i palisady firmy Polbruk zakupić można w wybranym kolorze – szarym, grafitowym, czerwonym, oliwkowym lub (patrz programylojalnosciowe) brązowym. Będą więc nie tylko funkcjonalnym elementem, ale i ozdobą zbudowanego przez nas krajobrazu.

Ogród wokół naszego domu jest azylem, w którym możemy odpoczywać na łonie natury. Jednak o jego końcowym charakterze decyduje każdy, nawet najdrobniejszy szczegół. Wielobarwne rośliny, zadbany trawnik i równe alejki nie wystarczą by mówić o perfekcji. Dopełnieniem całej aranżacji są elementy małej architektury – palisady, obrzeża, murki i gazony, które pozwolą nam dowolnie wykreować przestrzeń.
Zaczerpnięte z: Fly PR
Dodane przez: Monika Makowska
2019-07-29 12:04:14