Gabiony

Konstrukcje gabionowe początkowo były dedykowane budownictwu inżynieryjnemu. Teraz coraz śmielej pojawiają się przestrzeni miejskiej i w przydomowych ogrodach, znajdując zastosowanie małej architekturze. Zobacz, dlaczego gabiony firmy Betafence podbijają serca tych, którzy chcą podkreślić swoją wyjątkowość.

Co to są gabiony?
Konstrukcje gabionowe to kosze z siatek zgrzewanych, wypełnione różnego rodzaju materiałem - kamieniami, szkłem, drewnem. Jednym ze znaczących producentów gabionów jest firma Betafence, światowy lider w branży ogrodzeń, która jako pierwsza uzyskała znak CE dla tego typu produktów.

Gabiony
Dodane przez: Betafence
Zaczerpnięte z: Betafence

To właśnie dzięki firmie Betafence konstrukcje gabionowe zostały docenione nie tylko w przemyśle i budownictwie, ale także w małej architekturze miejskiej i ogrodowej. Firma Betafence nadała im estetyki, dzięki czemu są nie tylko użyteczne, ale także piękne.

Gabiony
Dodane przez: Betafence
Zaczerpnięte z: Betafence
Gabiony Betafence wykonane są z drutu stalowego w powłoce cynkowo-aluminiowej lub cynkowej (dodatkowo mogą być powleczone PCV), co zapewnia im wyjątkową trwałość i odporność na korozję.

Mogą być wypełnione różnymi materiałami, w zależności od ich przeznaczenia i otoczenia, z jakim mają stworzyć spójną aranżację. Oprócz kamieni do ich wypełnienia stosuje się także materiały pochodzące z recyklingu, takie jak beton lub szkło.

Gabiony
Dodane przez: Betafence
Zaczerpnięte z: Betafence
Dzięki konstrukcji kosza i jego wypełnieniu, gabiony są niezwykłymi, przyciągającymi wzrok elementami małej architektury ogrodowej, idealnie komponującymi się z różnymi stylami architektonicznymi domów.

Jak mogę wykorzystać gabiony w swoim ogrodzie?
Gabiony
Dodane przez: Betafence
Zaczerpnięte z: Betafence
Gabiony doskonale sprawdzają się jako:
– ścianki i wygrodzenia w ogrodzie
- elementy ogrodzenia
- schody gabionowe
- pergole
- mostki
- elementy grilla czy ogrodowej altany
- meble ogrodowe - siedziska, stoły, ławki
- obramowanie ścieżek, grządek, rabatek
- elementy dekoracyjne - kwietniki, podpory dla roślin, dekoracyjne osłony warzywnika, kompostownika czy kontenera na śmieci
Gabiony
Dodane przez: Betafence
Zaczerpnięte z: Betafence

Projektując ogród warto poszukać niebanalnych rozwiązań, które sprawią, że Twoja posesja będzie niepowtarzalna i jedyna w swoim rodzaju. Jeśli masz w sobie żyłkę kreatywności - Twój ogród będzie nie tylko przyciągał wzrok gości, ale zatrzymywał go na dłużej.

Więcej informacji o konstrukcjach i murkach gabionowych znajdą Państwo na www.betafence.pl
Zaczerpnięte z: Betafence Sp. z o.o.
Dodane przez: ...
2011-11-14 15:22:23