Skrzydłokwiat

Skrzydłokwiat
Dodane przez: Ryan Somma
Zaczerpnięte z: www.flickr.com
Skrzydłokwiat jest piękną rośliną doniczkową o dekoracyjnych liściach i kwiatach. W warunkach naturalnych występuje na tropikalnych obszarach Ameryki Środkowej i Południowej. Wszystkie odmiany tej rośliny są zielone przez cały rok. Skrzydłokwiat posiada lancetowate, wąskie liście, które osiągają do 30 cm. Roślina wytwarza długie, żaglowe pędy kwiatowe, z których wyrasta biały kwiatostan. Z czasem kwiat przekwita i zmienia kolor na zielony.

Skrzydłokwiat jest rośliną prostą w uprawie, jeżeli zapewni mu się ciepłe pomieszczenie o dość dużej wilgotności powietrza. W okresie letnim, roślinę należy obficie podlewać, tak by podłoże było stale wilgotne. Natomiast zimą nawadnianie powinno być umiarkowane. Ziemia powinna być żyzna, wilgotna z dodatkiem torfu i próchnicy.

Skrzydłokwiat
Dodane przez: ARTESANIAFLORAE
Zaczerpnięte z: www.flickr.com
Ta dekoracyjna roślina lubi miejsca słoneczne. Od wiosny do lata skrzydłokwiat może rosnąc w półcieniu, natomiast zimą musi być ustawiony w jasnym i słonecznym miejscu. Optymalna temperatura powinna wynosić ok. 21 stopni C. Zimą zalecana jest niższa temperatura, jednak nie niższa niż 10 stopni C.

Roślinę najlepiej rozmnażać przez podział kłączy. Następnie sadzonki sadzimy w małych doniczkach, które przykrywamy folią. Warto pamiętać, by podczas uprawy młodych roślin ziemia była stale wilgotna. Skrzydłokwiat doskonale nadaje się do uprawy hydroponicznej.

Należy wiedzieć, że skrzydłokwiat zawiera trujące alkaloidy i kryształki szczawianu wapnia na łodygach, dlatego nie należy rośliny sadzić w terrariach ze zwierzętami spijającymi wodę z liści.
Zaczerpnięte z: www.projektoskop.pl
Dodane przez: Anna Dębiec
2011-09-20 13:25:19