Strefa 5
Omieg wschodni Magnificum

Omieg wschodni Magnificum

Bylina łatwa do uprawy, wyrasta do 40 cm. Liście odzimkowe szerokosercowe, nieregularnie karbowane, jasnozielone. Łodygo owłosione, na ich wierzchołkach wyrastają kwiatostany koszyczkowe barwy żółtej. Kwitnie V-VI.
Czyściec wełnisty

Czyściec wełnisty

Atrakcyjna bylina , która posiada płożące pędy, porośnięte dużymi jajowatymi, zimozielonymi liśćmi. Pędy i liście pokrywa długi, gęsty , biały kutner. Posiada małe, niepozorne kwiaty w kolorze różowopurpurowym, zebrane w luźne kłosowate kwiatostany, ozdobne w pierwszej fazie kwitnienia, później należy je ściąć.
Złocień różowy Robinson Rosa

Złocień różowy Robinson Rosa

Piękna dekoracyjna roślina posiadająca wyprostowane, nagie łodygi. Liście odziomkowe podwójne pierzaste, z odcinkami wąskimi, jaskozielone. Koszyczki kwiatowe ukazują się V-VI, wyrastają pojedynczona bardzo długich szypułkach. Kwiaty języczkowate różowe.
Mak wschodni Princessin Victoria

Mak wschodni Princessin Victoria

Roślina ta posiada bardzo duże, jasnoróżowe kwiaty z ciemnymi plamkami. Liście pierzastosieczne o lancetowatych odcinkach. Torebki nasienne prawie kuliste, niebieskawozielone. Łodyga z przylegającymi, białymi włoskami.
Nachyłek lancetowaty Sterntaler

Nachyłek lancetowaty Sterntaler

Popularna roślina stosowana w różnego rodzaju ogrodowych nasadzeń. Liście niepodzielone, całobrzegie.Posiada zwarty, krzaczasty pokrój.Koszyczki żółte z brązowymi nasadami.
Wyrasta do 70 cm. Kwitnie VI-VII.
Lawenda wąskolistna Elegance Sky

Lawenda wąskolistna Elegance Sky

Ta obficie kwitnąca roślina doskonale wygląda zarówno w ogródkach skalnych jak i na skalniaku. Należy ją sadzić tam, gdzie gleba jest bardzo przepuszczalna.
Tworzy zwarte kępy, uprawiana głównie dla pięknego zapachu kwiatów.
Fiołek rogaty Blaue von Paris

Fiołek rogaty Blaue von Paris

Naturalnie występuje w Pirenejach. Posiada płożące się trójkanciaste łodygi. Liście dolne małe i okrągławe, górne większe i jajowatelub bardziej wydłużowne, o nasadach sercowatych. Kwiaty duże, fioletowe, na wygiętych szypułkach.
Ciemiernik biały

Ciemiernik biały

Roślina ta dzięki ozdobnym, trwałym liściom jest atrakcyjna przez cały rok. Liście duże, dekoracyjne podobne do palmowych. Kwiaty początkowo koloru białego, później różowieją. Cenny ze względu na wczesną porę kwitnienia- przedwiośnie. Lubi stanowiska półcieniste.
Lawenda wąskolistna Elegance Ice

Lawenda wąskolistna Elegance Ice

Delikatne, białe kwiatki, proste łodygi, pokryte srebrzystymi liśćmi. Doskonale wygląda zarówno w ogrodzie jak i na skalniaku. Należy ją sadzić tam gdzie gleba jest przepuszczalna.
Sadziec plamisty

Sadziec plamisty

Wysoka bylina tworząca mocny akcent w kompozycjach rabatowych. Liście, zebrane w okółki, mają purpurowe przebarwienia i długość do 25 cm. Osadzone na wysokich, sztywnych pędach. Od połowy lata płaskie wiechy złożone z niewielkich różowych koszyczków kwiatowych.
1 2 3