Borówka amerykańska Bluecrop
Artykuły powiązane
Borówka amerykańska Bluecrop

Borówka amerykańska Bluecrop

Odmiana średniopóźna. Bardzo aromatyczne, jędrne owoce wielkości porównywalnej do monety 1 złotowej. Plonuje znacznie obficiej niż inne odmiany borówek. Jest odporna na mróz i choroby, ale wymaga silnie kwaśnej gleby i systematycznego podlewania latem. Radzimy nie spieszyć się ze zbieraniem owoców i pozostawić je na krzewie 3-5 dni po przebarwieniu. Wys. 2m. Owocuje w połowie VIII.

Encyklopedia roślin

Alfabetyczny spis nazw roślin. Rośliny wg okresów kwitnienia, wysokości oraz mrozoodporności.
Róża Paul Scarlet

Róża Paul Scarlet

Odmiana odporna i wytrzymała na mróz. Kwiaty intensywnie ciemnokrwiste, duże, pełne, długotrwałe, wytrzymałe na warunki atmosferyczne. Liście błyszczące, zielone, skórzaste, duże. Pokrój krzaczasty, wzniesiony, gęsty. Wys. do 2m. wydaje dużo nowych pędów.
Lilia Casa Blanca

Lilia Casa Blanca

Jedna z najpiękniejszych odmian, posiadają wspaniałe trąbkowe kwiaty barwy śnieżno białej. Jej atrakcyjnie pachnące kwiaty są ozdobą przydomowych ogrodów. Powinna być regularnie nawożona i podlewana.
Mieczyk Oscar

Mieczyk Oscar

Roślina o purpurowo-czerwonych kwiatach, posiada nierozgałęzioną łodygę, zgrubiałą u nasady i tworzącą bulwę okrytą suchymi łuskami. Liście żywozielone, mieczowate. W naszych warunkach kwitnie od lipca do września.