Drzewo ogniste
Artykuły powiązane
Drzewo ogniste

Drzewo ogniste

Drzewo o parasolowatej koronie, do 18 m średnicy w ojczyźnie. W czasie kwitnienia całe obsypane jest wielkimi (do 15cm) intensywnie czerwonymi kwiatami. Zarówno nazwa angielska - Flame Tree, jak i niemiecka - Flammenbaum trafnie oddają jego charakter. Liście długie, podwójnie złożone, w ładnym, ciemnozielonym odcieniu. W czasie suszy może okresowa zrzucać liście.

Encyklopedia roślin

Alfabetyczny spis nazw roślin. Rośliny wg okresów kwitnienia, wysokości oraz mrozoodporności.
Sassafras

Sassafras

Sassafras pochodzi z tego samego obszaru co popularniejszu u nas tulipanowiec. Najczsciej uprawiane jest jako drzewo soliterowe. Posiada bardzo ładny pokrój, ciekawe są również polimorficzne liście o niepowtarzalnym pokroju. Pachną one aromatycznie, jesienią przebarwiając się na żółto lub pomarańczowo. Niestety, uprawiany jest u nas bardzo rzadko, ciężko jest spotkać duże egzemplarze. Często traktowane jako drzewo lecznicze, z kory wytwarzany jest środek przeciwgorączkowy
Kiwi

Kiwi

Ozdobne, silnie rosnące pnącze o jadalnych, smacznych i bardzo zdrowych owocach. Owocowanie rozpoczyna się w 3-4 roku, ale wymaga posadzenia obok siebie rośliny męskiej i żeńskiej. Wytrzymuje mrozy do -15oC, dlatego wymaga dokładnego okrycia na zimę, lub uprawy w pojemniku i zimowania w pomieszczeniu zamkniętym. W czasie intensywnego wzrostu lub podczas upalnej pogody wymaga obfitego podlewania. Jesienią przybiera intensywnie żółtopomarańczową barwę liści. Wys. 4-8m.
Lilak Mme Lemoine

Lilak Mme Lemoine

Jeden z najpiękniejszych krzewów już do nabycia.
Przepiękny, śnieżnobiały, silnie rosnący krzew.
Kwitnie na przełomie maja i czerwca.
Jedna z najcenniejszych, biało kwitnących odmian.
Idealna na stanowiska słoneczne lub półcieniste o glebie żyznej, próchnicznej.
Doskonała do nasadzeń grupowych, pojedynczych.