Chaber białawy
Artykuły powiązane
Chaber białawy

Chaber białawy

Bujna bylina do nasadzeń natyralistycznych w małych grupach. Najobficiej kwitnie w drugim roku uprawy. Posiada duże, różowe kwiaty, z białym środkiem, pojawiają się w okresie od czerwca do lipca. Jego ozdobne wcinane liście są szarozielone, pod spodem prawie białe, trwałe przez cały sezon. Chaber doskonale wygląda na rabatach kwiatowych.

Encyklopedia roślin

Alfabetyczny spis nazw roślin. Rośliny wg okresów kwitnienia, wysokości oraz mrozoodporności.
Farbownik lazurowy

Farbownik lazurowy

Piękna ozdobna roślina, posiada długie, lancetowate, nieco błyszczące liście.Kwiaty stosunkowo duże, ciemnoniebieskie, zebrane w duże, mocno rogałęzione kwiatostany.Zaleca się uprawę doniczkową.
Przymiotno okazałe Pink Juwel

Przymiotno okazałe Pink Juwel

Ozdobna bylina podobna do astrów. Koszyczki kwiatowe zebrane po kilka w baldachokształtne grona. Kwitnie na początku lata, powtórnie jesienią. Osiąga wysokość 45-75 cm.
Pięciornik krzewiasty pomarańczowy

Pięciornik krzewiasty pomarańczowy

Gęsty krzew, najczęściej o nieregularnym pokroju. Największą jego ozdobą są drobne, ale liczne pomarańczowe kwiaty, podobne do kwiatów truskawek. Swą popularność zawdzięcza przede wszystkim niewielkim wymaganiom i małej pracochłonności przy pielęgnowaniu. Idealny do ogrodów skalnych, na skarpy, rabaty. Krzew bardzo wytrzymały na mrozy i susze. Najlepiej rośnie na glebach lekkich, piaszczystych. Dobrze znosi warunki miejskie. Doskonały do kompozycji w dużych donicach oraz na nieformowane żywopłoty. Osiąga wysokość do 70 cm.