Żylistek Pink Pon Deutzia Pink Pon
Artykuły powiązane
Żylistek Pink Pon Deutzia Pink Pon

Żylistek Pink Pon Deutzia Pink Pon

Odmiana o pełnych, różowych kwiatach.
Deutzia (żylistek) - rodzaj roślin kwiatowych z rodziny Saxifragaceae. Obejmuje rośliny drzewiaste azjatyckie i meksykańskie. Liczne gatunki tej rośliny są hodowane jako rośliny ozdobne, szczególniej Deutzia scroba - żylistek szorstki.

Encyklopedia roślin

Alfabetyczny spis nazw roślin. Rośliny wg okresów kwitnienia, wysokości oraz mrozoodporności.
Powojnik Błękitny Anioł

Powojnik Błękitny Anioł

Zdrowa, umiarkowanie silnie rosnąca polska odmiana, bardzo obficie kwitnąca. Kwiaty jasnoniebieskie, z pofalowanymi brzegami i żółto zielonymi pręcikami, rozwijają się od czerwca do sierpnia. Idealnie nadaje się do uprawy przy ogrodzeniach, ścianach, altanach, pergolach, kratach i tyczkach. Może wspinać się po naturalnych podporach np. niedużych drzewach, dużych krzewach liściastych lub iglastych.
Szczególnie przydatna do uprawy w dużych pojemnikach na tarasach i balkonach.
Krzew pieprzowy

Krzew pieprzowy

Przed wejściem do domu, na tarasie, w ogrodzie - od czerwca do października obficie kwitnie cały obsypany słonecznymi kwiatami. W ogrodzie zimowym potrafi kwitnąć aż do
zimy - jeżeli tylko zapewnimy mu nawożenie i odpowiednie podlewanie. Jeżeli wiosną będziemy regularnie przycinać możemy uformować kwitnącą kulę umieszczoną na pniu, która będzie nas cieszyła swoim ciepłem przez wiele lat.
Pustynnik himalajski Bungei

Pustynnik himalajski Bungei

Bardzo dekoracyjna bylina dochodząca do 120 cm wysokości. Liście długie, na brzegach nieco orzęsione. Posiada groniasty, żółty kwiatostan długości 45 cm. Gatunek wytrzymały na mróz.