Odśnieżanie na piątkę

Odśnieżanie na piątkę
Dodane przez: Husqvarna
Zaczerpnięte z: Husqvarna
Mogło się wydawać, że zima w tym roku pożegnała się z nami na dobre. Nic nie zapowiadało nadchodzących mrozów i opadów śniegu, jednak po raz kolejny aura spłatała nam figla. Podczas zimowych dni należy szczególną uwagę zwrócić na przydomowy chodnik, gdyż na właścicielu spoczywa obowiązek jego odśnieżania.

Jeżeli naszym pierwszym skojarzeniem z odśnieżaniem jest mozolna praca, ciężka łopata pełna śniegu i bóle pleców, to należy zmienić nastawienie. Dzięki sprytnym pomocnikom od firmy Husqvarna bardzo szybko pozbędziemy się zalegającego śniegu, nawet tego ciężkiego i mokrego, jednocześnie dbając o nasze środowisko. Posypywanie chodników środkami chemicznymi też nie daje oczekiwanych rezultatów, ponadto może niszczyć nie tylko odśnieżany teren, ale także nasze obuwie. Trzeba też pamiętać, iż odśnieżanie chodników przylegających bezpośrednio do naszej posesji jest w Polsce obowiązkiem.

Co przemawia za faktem posiadania odśnieżarki?
Po pierwsześnieg zostanie usunięty szybko i z lekkością, pozostawiając czas na spędzenie go z rodziną. W mroźną pogodę nieocenioną zaletą pługów wirnikowych są wygodne, podgrzewane uchwyty oraz praca w pozycji prostej - ból pleców czy zmarznięte ręce, nie będą już problemem. Ponadto, odśnieżarki wyposażone w rozruszniki elektryczne są łatwe do uruchomienia nawet w niskich temperaturach. Wystarczy podłączyć rozrusznik do gniazdka elektrycznego, a urządzenie zacznie pracować. Rozgrzany silnik można łatwo uruchomić za pomocą rozrusznika ręcznego.

Po drugie – troska o roślinność. Tradycyjne metody antypoślizgowe i rozpuszczające śnieg są już przeszłością. Piasek, popiół czy też sól uszkadzają glebę, czyniąc ją mniej żyzną. Co więcej, intensywne stosowanie środków powoduje także obumieranie roślin.

Po trzecie - możliwość wyboru miejsca składowania zebranego śniegu. Dzięki obrotowemu kominowi, użytkownik sam ustala, w którym kierunku śnieg będzie wyrzucany. Zostaje on również równomiernie rozłożony, dzięki czemu nie powstają zbędne śnieżne garby.

Odśnieżanie na piątkę
Dodane przez: Husqvarna
Zaczerpnięte z: Husqvarna
Po czwarte - gwarancja bezpieczeństwa. Kiedy pada śnieg, a następnie szybko przychodzi mróz, na chodnikach tworzy się lodowa tafla przykryta warstwą białego puchu. Jest ona szczególnie niebezpieczna dla pieszych, ponieważ może spowodować groźny upadek. Dlatego właśnie regularne odśnieżanie jest tak istotne.

Po piąte – zakup odśnieżarki jest inwestycją na lata. Najwyższej jakości materiały, z których zbudowane są pługi wirnikowe Husqvarna, a także mocne i wytrzymałe silniki stosowane w urządzeniach, są inwestycją, która zwróci się po kilku sezonach. Łamliwe łopaty i środki chemiczne szybko trafią do lamusa. Natomiast użytkownik zaoszczędzi czas i energię poświęconą na żmudną pracę.
- Zastosowanie wydajnych silników w pługach wirnikowych firmy Husqvarna jest gwarancją niezawodności pracy, nawet w bardzo niskich temperaturach. Wybierając odpowiednią odśnieżarkę, należy wziąć pod uwagę powietrznię terenu na jakim będzie pracowała. Większe przestrzenie potrzebują mocnych, dwustopniowych urządzeń
z odpowiednią szerokością roboczą. Nieduże tereny przydomowe z łatwością obsłużą mniejsze jednostopniowe maszyny
– powiedział Pan Maciej Konieczny, Sales Manager Dealer w Firmie Husqvarna Poland.

Zimowi pomocnicy:
Husqvarna 261E - Wysoce wydajny pług wirnikowy z dwustopniowym systemem podajnika ślimakowego/wyrzutnika wirnikowego. Posiada elektryczny rozrusznik, bezstopniową regulację prędkości ora podgrzewane uchwyty. Solidna konstrukcja zapewnia mu wytrzymałość i pierwszorzędne efekty pracy, niezależnie od warunków pogodowych.

Husqvarna ST121E - Nowość w ofercie Husqvarna! Kompaktowy i bardzo wydajny pług do odśnieżania ścieżek i podjazdów. Sterowany dźwignią wyrzutnik śniegu oraz jasne reflektory LED są cechami pozwalającymi na świetną pracę w każdej sytuacji. Ergonomicznie zaprojektowana ST 121E została także wyposażona w wyprofilowane gumowe ostrze ślimakowe, umożliwiające płynną pracę na każdej powierzchni. Kończąc pracę, odśnieżarkę można bez problemu schować w garażu –zajmuje ona niewiele miejsca.
Zaczerpnięte z: ComPress S.A.
Dodane przez: Piotr Krzesiński
2012-02-07 12:36:14