Miltonia - M jak magiczne wspomnienie

Miltonia
Dodane przez: cliff1066™
Zaczerpnięte z: http://www.flickr.com/photos/nostri-imago/3098945451/
Miltonia (Miltoniopsis) pełna elegancji i zmysłowości zawładnie naszymi sercami w listopadzie. Choć uchodzi za trudną w pielęgnacji, przy zastosowaniu kilku prostych zabiegów, obdaruje nas pięknymi kwiatami i niezwykle czarującym zapachem.

Miltonia jest okazałym storczykiem z zielonymi liśćmi i pięknymi kwiatami, przywołującymi na myśl karnawał w krajach południowych. Ta tropikalna piękność pochodzi z Południowej Ameryki, gdzie rośnie na gałęziach i pniach drzew.

Często nazywana jest orchideą bratkową, ponieważ jej kwiaty przypominają wyglądem bratki. Najczęściej występuje w bieli lub ciemnej czerwieni z żółtymi elementami. Każdy rodzaj Miltonii posiada swój własny kolor i rodzaj plamek czy wzorów.

Miltonia jest dobrym pomysłem na prezent dla osoby, która lubi egzotyczne podróże i często przywozi z nich oryginalne pamiątki. Udekorowane nią mieszkanie będzie przywoływać miłe wspomnienia. Jest niezwykle dekoracyjna i doskonale komponuje się zarówno w eleganckich jak i kolorowych wnętrzach. Miltonie wnoszą do wnętrz kolor i niesamowity zapach, który czuć już w progu mieszkania.

Ze względu na pochodzenie, miltonię należy podlewać obficie, jak tylko podłoże zacznie lekko przesychać. Storczyk ten wymaga również ciepłego i wilgotnego powietrza. Najlepszy jest półcień. Odpowiednio pielęgnowany kwitnie nawet dwa razy do roku. Po przekwitnięciu nowe pąki kwiatów pojawiają się nawet po 10 tygodniach, a kwiaty utrzymują się przez długi czas.
Dodane przez: Kamila Żmijewska
2022-12-11 07:01:12