Ogród gotowy na wiosnę

Widły
Dodane przez: MISSION Public Relations
Zaczerpnięte z: MISSION Public Relations
W marcu łatwo doszukać się pierwszych oznak wiosny, dlatego warto pomyśleć o nadchodzącym sezonie. Kiedy przyjdzie ocieplenie powinniśmy zadbać o ogród i przygotować plan sprzątania po zimie.

Dobra organizacja to podstawa przy porządkowaniu ogrodu. Przygotowania warto rozpocząć od sprawdzenia wszystkich narzędzi. Ważne jest, aby przybory były czyste, dlatego przed ich użyciem należy je naostrzyć i zdezynfekować. Łopata, sekator, grabie to podstawowy sprzęt wykorzystywany w ogrodzie. Jeśli w procesie długoletniego użytkowania, akcesoria uległy zniszczeniu, warto zainwestować w nowy sprzęt, którego jakość wpłynie na usprawnienie prac ogrodowych.

Lifting ogrodu
Ogród po zimie wymaga uporządkowania. W sytuacji, kiedy temperatury zaczną wzrastać pierwszą czynnością jaką powinniśmy wykonać jest usunięcie warstwy zmarzliny, która powstaje na trawniku w wyniku wahań temperatury. W celu usunięcia powłoki należy ją stopniowo rozbijać. Następnie powinniśmy dokładne wygrabić trawnik, usuwając zalegające liście - przyspieszy to wzrost nowych źdźbeł trawy. Grabiąc należy jednak uważać, aby przypadkiem nie zniszczyć kiełkujących roślin. Kolejnym krokiem jest zadbanie o drzewa i krzewy. Po pierwsze usuwamy obumarłe i połamane gałęzie, a jeśli jest taka potrzeba przycinamy również końcówki, dzięki czemu młode pędy i pączki będą się lepiej rozwijać w następnych miesiącach.

Wygodnie i praktycznie
Taras
Dodane przez: MISSION Public Relations
Zaczerpnięte z: MISSION Public Relations
W trakcie wiosennych porządków nie zaszkodzi zadbać o wyposażenie ogrodu. Taras, altanka, nawierzchnie oraz meble ogrodowe również wymagają konserwacji. Jeśli w naszym ogrodzie znajdują się drewniane elementy, z pewnością po zimowych miesiącach wymagają one poddania impregnacji z użyciem specjalistycznych środków pielęgnacyjnych. Najwięcej uwagi powinniśmy poświęcić wizytówce ogrodu – tarasowi. Płytki ceramiczne, kompozyt drewniany, kamień naturalny oraz egzotyczne drewno to przykłady materiałów pokrywających przydomowe tarasy. W zależności od materiału musimy stosować różne metody pielęgnacyjne. Istnieje jednak jeden wyjątek w postaci kompozytu drewnianego. – Nie wymaga on konserwacji, w związku z tym przygotowując się do wiosny nie musimy obciążać swoich portfeli wydatkami na środki pielęgnacyjne. A jeśli zauważymy zabrudzenia na naszym tarasie, wystarczy usunąć je strumieniem wody pod wysokim ciśnieniem – mówi Błażej Korzeniewski, doradca techniczny firmy Plastivan. A kiedy już zadbamy o taras, możemy w pełni korzystać z wypoczynku na świeżym powietrzu.

Uporządkowany trawnik, przycięte drzewa i krzewy oraz czysty taras świadczą o tym, że domownicy są przygotowani na przyjście wiosny. Dla większości osób wiosenne porządki nie kojarzą się z niczym przyjemnym. Warto jednak popracować przez tydzień, aby cieszyć się pięknym ogrodem przez kolejnych sześć miesięcy.
Zaczerpnięte z: MISSION Public Relations
Dodane przez: Katarzyna Mendyk
2012-03-06 16:13:50