Zimowy ogródek

nie musimy posiadać przestronnej oranżerii czy spełniać jakichkolwiek nadzwyczajnych warunków. Wystarczą chęci, odrobina niezbędnej wiedzy i kilka akcesoriów. Niewielka łopatka, dobrej jakości ziemia do roślin doniczkowych i … moc pięknych donic.

ceramiczne Sagaform idealnie nadadzą się do uprawy kuchennego zielnika. Świeża bazylia, oregano czy tymianek bezsprzecznie wygrywają w konkurencji ze swymi suszonymi odpowiednikami, stanowiąc niezastąpiony element sztuki kulinarnej. Nie wymagają wiele atencji – wystarczy tylko dbać o odpowiednią wilgotność podłoża i dozować intensywne światło słoneczne. Taki potrójny zielnik stanowi też uroczą ozdobę kuchennego blatu lub wyspy.

Jeśli nie możesz żyć bez zieleni roślin, a do pierwszych wyłaniających się z gałązek pączków pozostało jeszcze sporo czasu, stwórz sobie wiosnę na własnym parapecie. To kwestia nie tylko estetyczna - posiadanie roślin jest po prostu zdrowe. Zaopatrują nas w tlen, regulują wilgotność powietrza, zwalczają bakterie, wirusy i zarodniki grzybów, a także pochłaniają szkodliwe substancje chemiczne.

Pojemniki ceramiczne
Dodane przez: Myin.pl
Zaczerpnięte z: Myin.pl
Miniogródek, jaki zaaranżujemy sobie w domu, niekoniecznie musi stanowić jednolitą, spójną estetycznie całość – puśćmy wodze fantazji! Bajecznie kolorowe donice, zdobne w nawet najbardziej zwariowane motywy (jak choćby ten z dziuplą i wystającą zeń wiewiórką – design marki Qualy) ożywią nasze blaty i parapety, stając się niepowtarzalną żywą ozdobą.

Nie usychaj z tęsknoty za wiosną, miej ją dla siebie już teraz!
Zaczerpnięte z: Avando PR
Dodane przez: Ewa Cendrowska
2019-07-29 11:16:00