Jak sobie poradzić z pozimowymi roztopami?

GARDENA Pompa zanurzeniowa 13000 aquasensor
Dodane przez: GARDENA
Zaczerpnięte z: GARDENA
Szybko topniejący śnieg może być niebezpieczny dla naszych domostw. Każde 5 cm śniegu po roztopieniu to nawet 10 litrów wody na każdy metr kwadratowy. Zalane piwnice, pola, drogi oraz pomieszczenia mieszkalne są przykładem zniszczeń, jakie mogą spowodować roztopy. W takiej sytuacji pomocne mogą okazać się pompy zanurzeniowe i do brudnej wody, dzięki którym można bez wysiłku pozbyć się problemu.

Prostym sposobem na wodę, zalegającą w pomieszczeniach po roztopach, jest wypompowanie jej poza pomieszczenie. Rozwiązaniem najskuteczniejszym jest zastosowanie do tego celu odpowiedniej pompy.

Usuwanie skutków roztopów z dróg i dachów, zabezpieczenie wałów, kontrola stanu rzek oraz rozbijanie zatorów na rzekach - to obowiązki należące do właściwych służb. Zbliżająca się wiosna to jednak czas, w którym warto przygotować się do wypompowywania wód
z pomieszczeń mieszkalnych i gospodarczych. Gardena poleca w tym celu specjalne pompy zanurzeniowe do przepompowywania i wypompowywania zanieczyszczonej wody, które mogą być z powodzeniem wykorzystane w okresie roztopów. woda może być usunięta z powierzchni płaskich nawet do poziomu 1 mm, a rozwiązania technologiczne zastosowane w wybranych modelach pomp do wody brudnej pozwalają na wypompowanie zanieczyszczeń o średnicy ziarna aż do 38 mm
- powiedział Jarosław Soboń, ekspert marki GARDENA.

GARDENA Pompa do brudnej wody 20000 inox
Dodane przez: GARDENA
Zaczerpnięte z: GARDENA
Pompy mogą przydać się również gdy np. pęknie rura wodociągowa w łazience lub zepsuje się pralka czy zmywarka. Dzięki rozwiązaniom zastosowanym w niektórych modelach usuwają one wodę czystą i lekko zabrudzoną z powierzchni płaskich, nawet do poziomu 1 mm (np. pompa zanurzeniowa GARDENA Classic 7000). Istnieją również pompy, które włączają się automatycznie przy poziomie wody 5 mm (np. model GARDENA Comfort aquasensor 13000). Jest to idealne rozwiązanie dla osób wyjeżdżających na ferie – nie muszą się one już obawiać zalania piwnicy podczas nieobecności w domu.

Wydajne pompy GARDENA do wypompowywania zostały stworzone by szybko i sprawnie usunąć lub przepompować wodę. Są zawsze gotowe do pracy gdy musimy opróżnić zalaną piwnicę, usunąć wodę z pralni, wypompować wodę z basenu lub oczka wodnego czy przepompować wodę z cysterny i zbiornika na deszczówkę. Na rynku dostępnych jest wiele modeli pomp: zanurzeniowe, do brudnej wody, ogrodowe itp. Jak dokonać odpowiedniego wyboru spośród tak szerokiej oferty? Marka GARDENA, na stronie internetowej www.gardena.pl, przygotowała specjalną aplikację, dzięki której, można wybrać pompę idealnie dopasowaną do potrzeb. Wystarczy odpowiedzieć na kilka krótkich pytań, a program zasugeruje wybór najlepszego rozwiązania w zakresie doboru modelu pompy – dodaje Jarosław Soboń.

Urządzenia do przepompowywania i wypompowywania
GARDENA Pompa zanurzeniowa 7000
Poręczna, wytrzymała pompa zanurzeniowa do poboru jak również do przepompowywania i wypompowywania wody. Przeznaczona jest do wody czystej i lekko zabrudzonej o średnicy ziarna zanieczyszczeń do 5 mm. Stopka pozwala na wypompowywanie wody do poziomy 1 mm. Wyłącznik pływakowy automatycznie włącza i wyłącza pompę oraz daje możliwość ustawienia na wielu poziomach. Odporny na ścieranie wirnik zapewnia długie użytkowanie.

GARDENA Pompa do brudnej wody 13000 aquasensor
Dodane przez: GARDENA
Zaczerpnięte z: GARDENA
GARDENA Pompa zanurzeniowa 13000 aquasensor
Wytrzymała pompa zanurzeniowa do poboru jak również do przepompowywania i wypompowywania wody. Funkcja aquasensor uruchamia pompę automatycznie już przy minimalnym poziomie wody 5 mm oraz zapewnia możliwość precyzyjnego ustawienia wysokości włączenia i wyłączenia pompy. Przeznaczona jest do wody czystej i lekko zabrudzonej o średnicy ziarna zanieczyszczeń do 5 mm.

GARDENA Pompa do brudnej wody 13000 aquasensor
Poręczna i trwała pompa idealnie nadaj się do wypompowywania jak i przepompowywania zanieczyszczonej wody. Aquasensor uruchamia pompę automatycznie przy poziomie wody 65 mm oraz daje możliwość precyzyjnego ustawienia wysokości włączenia i wyłączenia pompy. Wyłącznik termiczny chroni silnik przed przegrzaniem, a odporny na ścieranie wirnik zapewnia przedłużony okres eksploatacji.

GARDENA Pompa do brudnej wody 20000 inox
Wyjątkowo mocna i wytrzymała pompa dzięki obudowie ze stali szlachetnej. Do wszechstronnego zastosowania przy przepompowywaniu i wypompowywaniu wody brudnej, o średnicy ziarna zanieczyszczeń do 38 mm. Odporny na ścieranie wirnik zapewnia długi okres eksploatacji. Podczas pracy silnik pompy jest pod kontrolą zainstalowanego wyłącznika termicznego, który chroni go przed przeciążeniem podczas pracy.
Zaczerpnięte z: ComPress S.A.
Dodane przez: Marta Winiarek-Miętus 
2012-02-20 09:55:57