Plac zabaw - wakacje w ogrodzie

plac zabaw
Dodane przez: PRAKTIKER
Zaczerpnięte z: PRAKTIKER
Dla dzieci nastało upragnione lato, a wraz z nim okres wakacyjnych zabaw i podróży. Aby wyeliminować nudę i uatrakcyjnić zabawy na świeżym powietrzu, warto dla naszych pociech skompletować zestaw kolorowych akcesoriów i zabawek. W ofercie marketów Praktiker znajdziesz m.in.: place zabaw dla dzieci, bajeczne baseniki, trampoliny, zestawy do nurkowania, piłki plażowe i wiele innych produktów, niezbędnych zarówno na wyjeździe, jak i w przydomowym ogródku.

Wakacje w ogrodzie
Rozpoczęły się długo oczekiwane wakacje. Co zrobić, aby nasze pociechy nie nudziły się latem? Dość często, nawet przy pięknej pogodzie dzieciaki nie mają ochoty wyjść do ogrodu. Powód? Nie wiedzą, czym mogłyby się zająć na zewnątrz. Dlatego aby umilić im czas wolny i skłonić do aktywnej zabawy warto odpowiednio przygotować ogród. Pomyślmy o aranżacji specjalnego, kolorowego i atrakcyjnego kącika zabaw.

Mateusz Przychodny, ekspert w dziale Ogród firmy Praktiker:
dom z drewna
Dodane przez: PRAKTIKER
Zaczerpnięte z: PRAKTIKER
Przy wyborze sprzętu do przydomowego placu zabaw trzeba uwzględnić wiek i liczbę dzieci, które będą z niego korzystać. Podstawą niemal każdego placu zabaw jest piaskownica, dobrze jak posiada siedzisko oraz płachtę przykrywającą. Należy pamiętać, aby przykrywać piaskownicę, kiedy maluchy się w niej nie bawią. Unikniemy w ten sposób zanieczyszczenia piasku na przykład przez zwierzęta.
Jeśli nie mamy wydzielonego kącika zabaw dla dzieci, zawsze można zakupić drobne i pojedyncze, wolnostojące ogrodowe urządzenia czy zabawki. Dobrym pomysłem jest zakup drewnianego domku, najlepiej zaopatrzonego także w zjeżdżalnię i piaskownicę tj. domek Małgosia z oferty marketów Praktiker. Zabawy w nim sprawią ogromną radość naszym milusińskim nie tylko podczas wakacji.


brodzik
Dodane przez: PRAKTIKER
Zaczerpnięte z: PRAKTIKER
W upalne dni ochłodę i ogromną frajdę zapewni basen. W marketach Praktiker znajduje się szeroka oferta przenośnych, nadmuchiwanych basenów, wykonanych z laminatów. Ich zaletą jest niska cena i łatwość utrzymania. Można je szybko złożyć, a także przenieść kąpielisko w inne miejsce. Małe dzieci uwielbiają dmuchane brodziki, które swoimi kolorami i różnorodnością aplikacji zapraszają do zabawy (np.: Brodzik Muchomorek z daszkiem dostępny w sklepach Praktiker). Dużą atrakcją dla naszych maluchów stanowią także nadmuchiwane place zabaw, które można napełniać wodą. Uruchamiają one wyobraźnię dziecka, przenosząc je do świata bajek. Taką baśniową krainą jest Plac zabaw Kubuś Puchatek ze zjeżdżalnią, który można kupić w sieci marketów Praktiker. Bezpieczeństwo maluchów w dmuchanym placu zabaw gwarantują jego miękkie brzegi oraz rozmiar dostosowany do wieku dzieci.

Kolorowy Aquapark
plac zabaw
Dodane przez: PRAKTIKER
Zaczerpnięte z: PRAKTIKER
Zabawa w wodzie i piasku to ulubione zajęcia dzieci na plaży. Maluchy potrafią godzinami lepić babki i budować zamki. Niezbędne do tego są: solidna łopatka i wiaderko. Do zabawy w wodzie maluchów zazwyczaj również nie trzeba namawiać. Jeśli dziecko chce "pływać", załóż mu dmuchane rękawki Winx, z oferty marketów Praktiker lub specjalną kamizelkę do nauki pływania, z wkładkami utrzymującymi małego pływaka na powierzchni wody. Szczególnie na basenie warto pobawić się z pociechą w poszukiwanie skarbów. Do tego niezbędny będzie zestaw do nurkowania. W Praktikerze znajdziesz zabawny zestaw ułatwiający nurkowanie Żabka, który na pewno spodoba się dzieciakom. Dodatkowo, aby było weselej, zabierz ze sobą kolorowe piłki plażowe, koła ratunkowe i pontoniki (np. zabawka do pływania Foczka do kupienia w marketach Praktiker).

Mateusz Przychodny, ekspert w dziale Ogród firmy Praktiker:
Pływanie jest najlepszą formą ruchu zarówno dla dzieci, jaki i dla dorosłych. Wzmacnia ogólny rozwój fizyczny i sprawność ruchową. Barwne koła ratunkowe, piłki, trampoliny przypominające zamki – zachęcą nasze pociechy do aktywnej zabawy. Co więcej, dobrze jeśli zabawki są kolorowe i w bajkowe wzory, ponieważ rozwijają wyobraźnię dziecka.

Kemping
namiot
Dodane przez: PRAKTIKER
Zaczerpnięte z: PRAKTIKER
Wakacje pod namiotem wracają do łask. Zarówno polskie, jak i zagraniczne kempingi są zazwyczaj malowniczo usytuowane, w ciekawych turystycznie miejscach. Jeśli pogoda sprzyja, można śmiało zorganizować kilkudniowy, rodzinny wypad na kemping w góry lub na mazury. Na taką wyprawę warto wyposażyć się w odpowiedni sprzęt i ekwipunek. Namiot jest koniecznością, ale nie zapomnijmy o śpiworach – kopertowych lub typu „mumia”, lodówce elektrycznej lub na wkłady, krzesełku turystycznym i najlepiej wygodnym materacu. Te i wiele innych turystycznych akcesoriów znajdziesz w marketach Praktiker. Na co zwrócić uwagę kompletując bagaż na rodzinną wyprawę pod namiot?

Mateusz Przychodny, ekspert w dziale Ogród firmy Praktiker:
Kupując namiot, zwróć uwagę na to czy jest wodoodporny oraz stabilny. Na wyprawę z dzieckiem warto zakupić przestronny namiot, w którym swobodnie pomieszczą się zarówno osoby, jak i bagaże. Dobrym rozwiązaniem jest przedsionek, w którym możemy zostawić nasze torby, buty, ulubione zabawki naszego dziecka itp. Zabierzmy też składane krzesełka, w których wygodnie zasiądziemy zarówno przy ognisku, jak i nad jeziorem, łowiąc ryby. Do spania polecam dmuchane materace. Dla dziecka będą znacznie wygodniejsze aniżeli cienkie karimaty. Nie zapomnijmy o zabraniu pompki, bez której napompowanie materaca może okazać się niemożliwe. Na kempingu przyda się także lodówka. Tańszą opcją jest taka na zamrożone wkłady. Droższa, ale bardziej wygodna jest lodówka zasilana energią elektryczną. Można ją bez problemu podłączyć w samochodzie, a także do innego źródła zasilania.
Logo

Zaczerpnięte z: Praktiker
Dodane przez: Marta Modzelewska
2010-07-19 09:00:15