Pigwowiec japoński Sargentii
Artykuły powiązane
Pigwowiec japoński Sargentii

Pigwowiec japoński Sargentii

Pięknie kwitnący krzew ozdobny, niekiedy już od połowy IV. Liście zdrowe, błyszczące, ciemnozielone. Owoce liczne, twarde, często stosowane na przetwory. Bardzo tolerancyjny, lubi miejsca słoneczne, ciepłe zaciszne.

Encyklopedia roślin

Alfabetyczny spis nazw roślin. Rośliny wg okresów kwitnienia, wysokości oraz mrozoodporności.
Magnolia pośrednia Lennei

Magnolia pośrednia Lennei

Jedna z najbardziej dekoracyjnych odmian uprawianych u nas magnolii. Późna i bardzo obficie kwitnąca. Jej kwiaty są bardzo pękate, kontrastowo zabarwione, z zewnątrz purpurowe, wewnątrz białe. Wymaga gleb żyznych i świeżych, o odczynie lekko kwaśnym. Stanowisko zaciszne, osłonięte od wiatrów, słoneczne lub półcieniste. Wskazane jest ściółkowanie gleby oraz okrywanie na zimę.
Szczodrzeniec wczesny

Szczodrzeniec wczesny

Wyjątkowo liczne kwiaty rozmieszczone są wzdłuż całych zeszłorocznych pędów. Kwitnie bardzo obficie, wcześnie. Wymaga lekko kwaśnego lub obojętnego odczytu gleby. Dobrze znosi warunki miejskie. Nadaje się do nasadzeń pojedynczych, do ogródków skalnych. Wys. 120cm. Kwit. IV - V
Czosnek Mars

Czosnek Mars

Roślina bardzo ozdobna i dekoracyjna ceniona z uwagi na orginalną budowę kwiatów i owocostanów. Posiada duże, różowofioletowe kwiaty umieszczone na pędzie wysokości ok. 100 cm. Rozmnażanie przez wysiew nasion i podział cebul.