Trawnik idealnie skoszony

Podkaszarki marki Gardena
Dodane przez: Gardena
Zaczerpnięte z: Gardena
Wokół pachnie świeżo skoszoną, zieloną trawą. Już można zacząć szykować się do wylegiwania się na słoneczku. Jednak warto wcześniej poświęcić kilka minut na dopieszczenie swojego ogrodu i sprawienie, aby wyglądał jeszcze piękniej.

Jak wybrać odpowiednią podkaszarkę?
Dzięki marce GARDENA można łatwo i szybko dobrać właściwą podkaszarkę. Nie trzeba już porównywać danych technicznych poszczególnych urządzeń. Wystarczy określić typ swojego ogrodu i wybrać właściwy model.

Wyróżniamy cztery typy ogrodów:
- Typ „S” – niewielkie ogrody
W takich ogrodach zazwyczaj znajdują się trawniki o niewielkiej powierzchni, dlatego można w nich używać podkaszarek GARDENA do drobnych prac porządkowych.
- Typ „M” – ogrody rodzinne
Są to ogrody średniej wielkości, w których podkaszarki GARDENA dbają o przycinanie długich brzegów trawnika oraz trudno dostępnych miejsc.
- Typ „L” – duże ogrody
Podkaszarki GARDENA w dużych, różnorodnych ogrodach służą do przycinania rozrośniętych brzegów trawników, niedużych powierzchni oraz miejsc, do których trudno się dostać.
- Typ „XL” – zarośnięte ogrody (www.zielonaprzestrzen.pl/)
Najczęściej charakteryzują się one dużą powierzchnią i bujną roślinnością. Dzięki podkaszarkom GARDENA łatwo pozbyć się gęstej trawy, licznych chwastów oraz dzikiej roślinności.

Podkaszarka do Twojego ogrodu
Praca z podkaszarkami GARDENA jest łatwa i przyjemna. Doskonale nadają się do koszenia małych kępek trawy, brzegów trawników oraz miejsc, do których dostęp kosiarką jest utrudniony: między rabatami, pod krzewami czy przy płocie. Wszystkie podkaszarki GARDENA wyróżniają się lekkością i poręcznością. Są wyposażone we włącznik bezpieczeństwa chroniący przed przypadkowym włączaniem urządzenia. Ponadto, dla ochrony i pewnej pracy zaopatrzone są w odciążenie kabla, automatyczne przedłużanie żyłki, ogranicznik długości żyłki oraz pojemnik na odcinaną żyłkę. Dodatkowym udogodnieniem jest montaż bez narzędzi.

Odpowiednia podkaszarka dla Ciebie…
Podkaszarki marki Gardena
Dodane przez: Gardena
Zaczerpnięte z: Gardena
GARDENA podkaszarka żyłkowa SmallCut 300
Idealna do pracy w niewielkich ogrodach. Jest to model dwuręczny, co gwarantuje wygodę i stabilność w jej prowadzeniu. Średnica cięcia wynosi 230 mm, moc 300 W, natomiast średnica i długość żyłki mają odpowiednio 1,5 mm i 10 m. W komplecie z tym modelem znajdują się 2 kasety z żyłką.

GARDENA podkaszarka żyłkowa ComfortCut 450
Służy do podcinania przerośniętych brzegów trawników i nieprzystępnych miejsc. Posiada wygodny, duży przycisk włączający oraz długi, regulowany uchwyt pozwalający na indywidualne dopasowanie do wzrostu użytkownika. Dodatkowo wyposażony w składana osłonę zabezpieczającą roślinność przed uszkodzeniem i składane koła ułatwiające prowadzenie. Charakteryzuje się większymi parametrami, średnica cięcia wynosi 250 mm, moc silnika 450 W, a wymiary żyłki to 1,6 mm średnicy oraz 6 m długości.

GARDENA podkaszarka żyłkowa ProCut 1000
Podkaszarka ta jest bardzo mocna, więc wykorzystuje się ją do wycinania gęstej trawy, chwastów i dzikich roślin. Doskonale nadaje się do długotrwałej pracy. Ciężar urządzenia został optymalnie rozłożony dla komfortowego użytkowania. Regulowany i składany w pionie uchwyt oraz duży przycisk włączający zapewniają komfortową obsługę i wygodna pracę. Oprócz tego została wyposażona w niezwykle wydajny system koszenia dwiema żyłkami. Parametry techniczne w porównaniu do pozostałych podkaszarek są o wiele większe. Średnica cięcia sięga aż 350 mm, moc 1000 W, a żyłka ma 2,0 mm średnicy i 2 x 3 m długości.

GARDENA podkaszarka AccuCut 400 Li
Bezprzewodowa podkaszarka, która idealnie nadaje się do prac w małych i średnich ogrodach. Wyposażona jest w wymienny, mocny akumulator litowo-jonowy o parametrach 18 V i 1,6 Ah. Podobnie jak pozostałe podkaszarki ma duży przycisk włączający oraz długi, regulowany uchwyt. Posiada system Rotor-Cut gwarantujący dokładność oraz cichą pracę. Średnica cięcia wynosi 230 mm. Ładowanie akumulatora do pełna przez około 3 godziny gwarantuje 30 minut pracy.
Zaczerpnięte z: ComPress S.A.
Dodane przez: Dawid Pietrzak
2020-09-10 07:18:09