Świerk biały Conica
Artykuły powiązane
Świerk biały Conica

Świerk biały Conica

Pochodząca z Kanady odmiana o bardzo zwartym, regularnym, stożkowatym, gęstym pokroju. Szczególnie atrakcyjna na wiosnę, gdy pojawiają się młode przyrosty. Stosowany przede wszystkim w ogródkach skalnych i na rabatach. Dobry do kompozycji w dużych donicach. Gatunek niewybredny, dobrze rosnący na suchych stanowiskach, odporny na niskie temperatury. Wys do 1,5m. Wielkość sadz. 15-25 cm.

Encyklopedia roślin

Alfabetyczny spis nazw roślin. Rośliny wg okresów kwitnienia, wysokości oraz mrozoodporności.
Malina Polana

Malina Polana

Polana kwitnie i owocuje dwukrotnie - na jednorocznych pędach już na początku lipca i ponownie w dolnej części tych samych pędów w następnym roku w terminie tradycyjnego kwitnienia maliny. Odmiana zalecana do uprawy wyłącznie na późno letni i jesienny zbiór, z usuwaniem jednorocznych pędów przed zimą. Rodzi wspaniałe, aromatyczne, duże owoce.
Brzoskwinia Harow Beauty

Brzoskwinia Harow Beauty

Odmiana wyhodowana w Kanadzie, rosnąca silnie. Jest dość wytrzymała na niskie temperatury, owoce średniej wielkości do dużych (90-150g), bardzo atrakcyjne. Skórka żółta, słabo omszona, pokryta ciemnoczerwonym rumieńcem. Miąższ zwięzły słodkawo - kwaskowaty, jasno-pomarańczowy, doskonale odchodzący od pestki. Odmiana późna, owoce dojrzewają w końcu sierpnia i na początku września.
Nolina drobnoowocowa

Nolina drobnoowocowa

Wieloletnia, wieczniezielona bylina posiadająca podziemnie kłącze, z którego wyrastają rozety liści. Kwiaty kremowobiałe, zebrane w wysokie na 2m pojedyncze kwiatostany. Pochodzie z suchych gór Arizony, gdzie rośnie na wysokości 1600 - 1900 m n.p.m. Stosunkowo dobrze aklimatyzuje sie do naszego klimatu, część nadziemna wytrzymuje mrozy do - 15oC. Jednak nawet gdy ulegnie ona uszkodzeniu, bardzo szybko regeneruje się z podziemnego kłącza.