Dereń biały
Artykuły powiązane
Dereń biały

Dereń biały

Najlepiej rośnie na glebach wilgotnych, choć wytrzymały jest również na susze. Pędy i starsze gałęzie są jaskrawoczerwone. Szeroko się rozrasta, ale można go przycinać. Dobrze znosi warunki miejskie. Sadzić pojedynczo lub jako nieformowany żywopłot. Wys. 180cm. Kwit. V - VI.

Encyklopedia roślin

Alfabetyczny spis nazw roślin. Rośliny wg okresów kwitnienia, wysokości oraz mrozoodporności.
Męczennica czerwona

Męczennica czerwona

Kwiaty o niezwykłym kształcie, ze skrzyżowanymi pylnikami. Mnichom, którzy po raz pierwszy zobaczyli tę roślinę kształt pylników przypominał krzew cierniowy Jezusa i na pamiątkę jego śmierci nazwali je męczennicą. Jest to jednak roślina bardzo przyjemna, łatwa w uprawie, obficie kwitnąca i dodatkowo rodząca duże, smaczne owoce.
Lulo

Lulo

Roslina często uprawiana w Andach - Indianie nazywają ją małą pomarańczą. Posiada ładne, ciemnozielone ulistnienie, jednak najcenniejsze są pomarańczowe owoce. Osiągają one wielkości dużego pomidora, w Kolumbi i Ekwadorze produkowany jest z nich egzotyczny napój. Jednak sok traci sporo swojego aromatu, dlatego eksportowane są również owoce.
Azalia Gibraltar

Azalia Gibraltar

Rododendron Gibraltar. Należy do tej samej grupy co różaneczniki, ale ma dużo mniejsze wymagania siedliskowe i jest wystarczająco odporna na mróz. Na zimę zrzuca liście. Dobrze rośnie zarówno w pełnym słońcu jak i półcieniu. Wiosną przed pojawieniem się liści azalia pokrywa się mnóstwem ognistopomarańczowych kwiatów. Wys. 1,5m. Kwit. V - VI.