Naradka odroślowa
Artykuły powiązane
Naradka odroślowa

Naradka odroślowa

Naradka odroślowa należy do najwdzięczniejszych roślin skalnych. Rozety jej owłosionych liści bardzo szybko tworzą gęste, bogato okryte kwiatami kobierce. Najlepiej będzie rosła na glebie żyznej , piaszczysto – gliniastej. Kwitnąc w czerwcu i lipcu wydaje kwiaty koloru ciemnoróżowego. Świetnie sprawdza się w ogrodach i na rabatach skalnych tworząc bardzo szybko rozrastające się poduszki.

Encyklopedia roślin

Alfabetyczny spis nazw roślin. Rośliny wg okresów kwitnienia, wysokości oraz mrozoodporności.
Dzwonek skupiony Acaulis

Dzwonek skupiony Acaulis

Doskonała roślina na półcieniste miejsca w ogrodzie.
Wyrasta do 30-60 cm. Łodygo proste, mało rozgałęzione, sztywne. Liście odziomkowe jajowate,nieregularnie ząbkowane i pokryte ciemnofioletowymi włoskami. Kwiaty zebrane w gęste kwiatostany.
Kotula

Kotula

Bylina silnie rosnąca, tworząca darań. Pędy jedwabiście owłosione. Liście wąskojajowate, długości 3-5 cm, brązowozielone. Koszyczki kwiatowe zielonkawe o czerwonawych podkwiatkach. Kwitnie VII-VIII.
Rdest pokrewny

Rdest pokrewny

Obficie kwitnąca i rozrastająca się roślina. Dorastając do wysokości 15-30cm, kwitnie od lipca do września, tworzy kolorowe kolby delikatnych, drobnych kwiatków. Rozpoczynając kwitnienie kwiaty mają kolor jasnoróżowy, w czasie rozkwitu zmieniają go stopniowo na bordowy. Można ją zastosować w ogrodach skalnych i ogrodach naturalistycznych.