Galeria: Zielony - Kwiaty
1 2 3 4 5 6 7
Artykuły podobne

Encyklopedia roślin

Alfabetyczny spis nazw roślin. Rośliny wg okresów kwitnienia, wysokości oraz mrozoodporności.
Irys Purple Sensation

Irys Purple Sensation

Odmiana o regularnym kształcie, kwiaty duże osadzone pojedynczo lub w kwiatostanach. Osiągają wysokość do 60 cm, liście sztywne,wąskie. Ma szerokie zastosowanie sadzi się go na rabatach oraz w grupach na trawnikach. Gleba wilgotna, przepuszczalna. Kwitnie dobrze na stanowisku słonecznym lub lekko zacienionym.
Skalnica cienista

Skalnica cienista

Mieszaniec tworzący darń, dzięki płaskim rozetom skórzastych liści. Liście ciemnozielone, z nieregularnie porozrzucanymi, żółtymi plamkami. Kwiaty bardzo małe, gwiazdkowate, białe, w środku czerwone zebrane są w luźne wiechy. Pędy kwiatostanowe wysokości 30cm pojawiają się na roślinie od maja do czerwca.
Irys Bronze Queen

Irys Bronze Queen

Ozdobny, dekoracyjny irys polecany na kwiat cięty. Posadzony w grupach stanowi ozdobę ogrodu. Liście szablaste,równowąskie. Kwiaty duże, żółto-brązowe. Kwitnie od kwietnia do połowy lipca. Wymaga gleby żyznej, gliniasto-próchniczej.
Zawilec Mount Everest

Zawilec Mount Everest

Roślina wieloletnia, wysokość do 40 cm. Posiada okrągłe liście, przeważnie pięciodzielne z odcinkami o dwóch, trzech wcięciach. Liście odziomkowe rozwijają się całkowicie dopiero po okresie kwitnienia
Kwiaty białe, o delikatnym zapachu, duże, o średnicy 4-7 cm. Wyrastają pojedynczo w okółku liści szczytowych. Kwitnie od kwietnia do czerwca. Przydatna do obsadzania słonecznych skarp, tarasów oraz kamienistych rabat
Sposób uprawy : bez problemu znosi zimę