Upragniony ogród można zrobić osobiście albo skorzystać z pomocy fachowców. Jeśli zdecydujemy się tą pierwszą możliwość musimy dokładnie zaplanować wszystkie poszczególne fazy jego tworzenia.
Święta bożego narodzenia uznawane są za jedne z najważniejszych w roku i wiążą się z pięknymi tradycjami. W tym okresie polskie domy przepełnione są licznymi ozdobami, które wprowadzają świąteczny nastrój i potęgują radosną atmosferę. Jedną z niezastąpionych roślin, stwarzających ogromną paletę możliwości dekoracyjnych, jest poinsecja, nazywana gwiazdą betlejemską. Wystarczy odrobina wyobraźni, aby ta zimowa piękność, zamieniła się w niepowtarzalną dekorację.
Rośliny w donicach stanowią doskonały pomysł na udekorowanie naszych okien, tarasów czy balkonów. Dobierając odpowiednie osłony na kwiaty, można ciekawie ozdobić zarówno wnętrze naszego mieszkania jak i ogrodowy kącik wypoczynkowy. Dodatkowo rośliny w pojemnikach bardzo łatwo przestawiać, co umożliwia nam łatwą zmianę kompozycji, eksponując je wtedy, gdy najładniej kwitną.
Przedogródek, czyli część działki położonej pomiędzy domem, a ogrodzeniem, stanowi wizytówkę naszego domu. Ozdabia i jednocześnie zaprasza gości. Warto aby aranżacja ogrodu przed domem nawiązywała do stylu i klimatu w jakim został wybudowany i zaaranżowany dom.
Sukulenty doniczkowe to grupa roślin o niezwykłej urodzie, które z byle powodu nam nie zwiędną lub zżółkną. Swoim niezwykłym pokrojem i ciekawym kształtem, z pewnością będą zdobić niejedną mieszkanie. Ciekawią deseniem, formą liści oraz stonowaną barwą. Doskonale będą komponować się w przestronnych domowych wnętrzach, np.: urządzonych w minimalistycznym stylu.
Każdego sezonu tysiące litrów wody deszczowej bezproduktywnie przepływa przez rynny naszych domów. Deszczówka idealnie nadaje się do nawadniania ogrodu. Dodatkowo nic nie kosztuje i jest bogata w składniki odżywcze, dlatego warto ją magazynować. gardena poleca zbiornik do wody deszczowej i akcesoria, które pozwolą wykorzystać wartościową wodę deszczową i przy okazji zaoszczędzić.
Bardzo dekoracyjnie rosnąca roślina, kwitnie wczesną wiosną. Kwiat hipeastrum symbolizuje dumę po przekwitnięciu ścinamy, a jej łodyga zasycha. Rozmnażanie prowadzimy z cebul. Jako kwiat cięty może długo stać w wazonie.
Bylina górska, okazy dziko rosnące pokryte gęstym, białym filcem. Liście dolne jęzczkowate, tworzące rozety. ŁOdygi pojedyncze, wyprostowane. Cały kwiatostan wraz z przykwiatkami ma średnicę 3-6 cm. Kwiatostany nadają się do cięcia.