Glebogryzarka – asystent ogrodnika przez cały sezon

Glebogryzarka Honda
Dodane przez: Honda
Zaczerpnięte z: Honda
Koniec sierpnia i późne lato to czas, w którym należy przystąpić do kolejnej tury prac z myślą o jesieni i nowym sezonie wiosennym. Jeśli planujemy sadzenie rozsad warzywnych jeszcze na jesienny zbiór lub roślin cebulowatych i bylin – trzeba uprzednio zadbać o glebę. Wygodnym i szybkim rozwiązaniem będzie zastosowanie glebogryzarki, dzięki której można sprawnie przekopać teren, spulchnić międzyrzędzia, napowietrzyć glebę i dokładnie usunąć chwasty.

Honda oferuje szeroką gamę glebogryzarek o szerokości roboczej od 23 do 81 cm, dostosowanych do wielkości powierzchni, rodzaju gleby oraz dodatkowych potrzeb użytkowników. Modele FG 110 i F 220 z serii HOBBY rekomendowane są właścicielom ogródków przydomowych, działek i innych form niewielkich upraw o glebie lekkiej i średniej. Natomiast na terenach z glebą ciężką, zbitą i suchą najlepiej sprawdzają się większe glebogryzarki Honda z regulacją obrotów noży – F 501 dzięki czemu maszyna zagłębia się wolniej a obracające się w glebie zęby, pomimo trudnych warunków, nie powodują wyskakiwania maszyny z ziemi.

Ekologiczna glebogryzarka w przydomowym ogródku
Glebogryzarka Honda
Dodane przez: Honda
Zaczerpnięte z: Honda
Idealną do pracy na niewielkich i wąskich powierzchniach – w ogródkach i przydomowych warzywnikach, a także w szklarniach i tunelach - jest nieduża glebogryzarka Honda FG110 o szerokości roboczej 23 cm. Przeznaczona jest do spulchniania ziemi, mieszania nawozów z glebą, do zakładania i pielęgnacji rabat kwiatowych oraz nasadzeń krzewów ozdobnych. Doskonale sprawdza się przy rekultywacji uszkodzonych fragmentów trawnika. Jest trwała w eksploatacji i bardzo łatwa w obsłudze - umieszczenie silnika o mocy 1 KM pionowo nad nożami powoduje, że urządzenie zagłębia się w ziemi bez dużego wysiłku ze strony użytkownika. Jej niewielki rozmiar i waga 13 kg umożliwia sprawne przenoszenie oraz przewożenie w bagażniku samochodowym.

Glebogryzarka Honda FG110 jest również urządzeniem przyjaznym dla środowiska. Mini 4-suwowy silnik, w który jest wyposażona, spełnia najbardziej restrykcyjne normy obowiązujące w Unii Europejskiej oraz USA. Ma obniżony poziom emisji spalin, a jego niski dźwięk nie zakłóca ciszy otoczenia. Silnik ten zużywa także mniej paliwa i nie wymaga przygotowywania mieszanki olejowo-benzynowej. Dzięki niemu maszyna jest łatwa w eksploatacji i przechowywaniu. Z wagą 2,76 kg jest jednym z najlżejszych silników 4-suwowych na świecie. W 2012 r. glebogryzarka Honda FG110 została wyróżniona przez Ogólnopolskie Stowarzyszenie Twórców Ogrodów jako wyrób najwyższej jakości, spełniający wymagania stawiane przez profesjonalistów.

Glebogryzarka wielozadaniowa
Glebogryzarka Honda
Dodane przez: Honda
Zaczerpnięte z: Honda
Osobom, które potrzebują rozwiązań kompleksowych do różnorodnych prac na terenie wokół domu przez okrągły rok, użyteczna jest glebogryzarka Honda F220. Dzięki możliwości przyłączenia do niej innych urządzeń, model ten staje się maszyną wielozadaniową – zimą może być stosowana jako odśnieżarka, a wiosną - jako wertykulator i aerator. Wyposażenie w odpowiednie koła umożliwia podłączenie do niej pługu do orki, kultywatora do spulchniania ziemi czy obsypnika do ziemniaków. Uniwersalna szerokość robocza 45 cm sprawia, że F220 z powodzeniem może być stosowana na małych jak i dużych powierzchniach. Silnik Honda GXV 57 o mocy 2 KM, bęben z 4 zestawami ostrzy oraz zbiornik paliwa o pojemności 0,67 l zapewniają wydajną pracę, zaś regulowane ergonomiczne rączki podwyższają komfort obsługi. Glebogryzarka została również wyposażona w blokadę bezpieczeństwa. Dodatkowo F 220, dzięki niewielkim rozmiarom, składanym rączkom i specjalnemu uchwytowi nie zajmuje wiele powierzchni i jest łatwa w przechowywaniu i transporcie.
http://www.mojahonda.pl/domiogrod/
Zaczerpnięte z: COMUNICAT
Dodane przez: Beata Jeż
2012-09-06 10:10:42