Nieokreślony
Świerk biały Echiniformis

Świerk biały Echiniformis

Wolno rosnąca, miniaturowa odmiana świerka o kulistym pokroju i niebieskiej barwie igieł. Powinna być sadzona w zacisznych, osłoniętych, ale nie zacienionych stanowiskach.
Oregano

Oregano

Oregano posiada właściwości dietetyczne, pobudzające apetyt i ułatwiające trawienie. W kuchni służy nam do przyprawiania warzyw, serów i ryb. Dodaje się je do potraw mięsnych, sosów i zawiesistych zup. Należy do głównych przypraw kuchni włoskiej, hiszpańskiej i meksykańskiej.
Hippeastrum Appleblossom

Hippeastrum Appleblossom

Bardzo dekoracyjnie rosnąca roślina, kwitnie wczesną wiosną. Kwiat hipeastrum symbolizuje dumę po przekwitnięciu ścinamy, a jej łodyga zasycha. Rozmnażanie prowadzimy z cebul. Jako kwiat cięty może długo stać w wazonie.
Cyprysik lawsona Ellwoodii Chamaecyparis lawsoniana Ellwoodii

Cyprysik lawsona Ellwoodii Chamaecyparis lawsoniana Ellwoodii

Wolno rosnąca odmiana, o pokroju kolumnowym, osiągająca po 10 latach ok. 1,5 m wysokości. Posiada pierzaste, szaro niebieskie łuski, pędy wyprostowane. Wymagania glebowe i wilgotnościowe przeciętne. Stanowisko słoneczne lub lekko zacienione, zaciszne.
Tuja brabant

Tuja brabant

Odmiana bardzo szybko rosnąca o stożkowatym pokroju i czysto zielonym zabarwieniu. Doskonale reaguje na cięcie silnie się zagęszczając. Wytrzymała na mróz, lubi miejsca słoneczne i wilgotne. Idealna na szybkie żywopłoty. Wys. do 3 m. Wielość sadz. 20-30 cm.
Sosna oścista

Sosna oścista

Najbardziej długowieczne drzewo na świecie - znaleziono egzemplarze w wieku 4000 lat!
Rośnie bardzo powoli - do wysokości 6-10 m, czasami tracąc regularność i przybierając dziwny kształt. Posiada po 5 igieł w pęczku o długości ok 4 cm pokryte żywiczną wydzieliną. Szyszki o długości 5-9 cm pokryte kaczykowatymi kolcami. Jest odporna na mrozy oraz wytrzymała na suszę i upały. Dobrze radzi sobie nawet na jałowej glebie ale za to jest bardzo
światłolubna.
Hippeastrum Susan

Hippeastrum Susan

Ta roślina jest atrakcyjna dla pszczół, motyli i ptaków.Kwiaty są pachnące.Także jest odpowiednia do uprawy w pomieszczeniach zamkniętych,są dobre do cięcia,nadaje się do uprawy w doniczkach...
Mięta

Mięta

Świeże liście mięty stanowią wyśmienity dodatek do sałatek, warzyw, mięs, czy napojów, a zalane wrzątkiem i zaparzone przez krótki okres będą wyśmienitym napojem pitym na gorąco lub jako napój chłodzący. Napary z mięty nie powinny być stosowane przez kobiety w ciąży i chorych na nerki. Ściętą miętę powinniśmy suszyć w cieniu w przewiewnym miejscu lub w suszarni ogrzewanej w temperaturze do 35oC.
Jałowiec pospolity Gold Cone

Jałowiec pospolity Gold Cone

Rzadko spotykana wąskostożkowa odmiana o złocistożółtych igłach. Dobrze znosi suszę i słabe gleby. Polecany do nasadzeń pojedynczych, do ogródków skalnych, do dużych donic. Zaleca się obwiązywanie na zimę. Wys. 1,5m.
Cyprysik niebieski

Cyprysik niebieski

Odmiana o regularnym, kolumnowym pokroju i pięknym, intensywnie niebieskim zabarwieniu. Posadzony w miejscach osłoniętych od wiatru i o dużej wilgotności powietrza, tworzy zwarty żywopłot. Dobrze znosi warunki miejskie. Wys. roślin do 3m. Wielkość sadz. 30-40 cm.
1 2 3