Nieokreślony
Turzyca Buchanana

Turzyca Buchanana

Jedna z najbardziej dekoracyjnych odmian turzyc, o liściach czerwonawo zabarwionych, sprawiających wrażenie zasychających. Najlepiej rośnie na glebie świeżej, wilgotnej. Doskonale wygląda sadzona pojedynczo w ogrodzie żwirowym. Zimą wymaga zabezpieczenia przed mrozem.
Bukszpan

Bukszpan

Zimozielony, gęsty krzew, wolnorosnący i długowieczny. Niewybredny co do stanowiska. Bardzo dobrze znosi przycinanie i łatwo daje się formować. W surowe zimy może przemarzać. Wys. sadzonek 15-25 cm.
Tuja szmaragdowa

Tuja szmaragdowa

Atrakcyjna zieleń i zwarty, stożkowaty pokrój sprawiają, że jest to najbardziej popularna żywopłotowa odmiana żywotnika. Toleruje gleby wapienne. Jest odporna na mrozy i zanieczyszczenia środowiska. Soczystą zieleń utrzymuje także zimą. Wys. roślin 3 m. Wielkość sadzonek 20-30 cm.
Jałowiec Blue Arrow

Jałowiec Blue Arrow

Wąskokolumnowa forma jałowca. Jest krzewem o stożkowatym pokroju i ciemnozielonym ulistnieniu. Ma małe wymagania glebowe i wilgotnościowe, ale lubi stanowiska nasłonecznione. Nie przemarza nawet w czasie największych mrozów. Płytko się korzeni. Dobrze znosi warunki miejskie. Polecany do nasadzeń pojedynczych, do ogródków skalnych, na szpalery. Wys. 2 m. Wielkość sadz. 20-30 cm.
Hippeastrum Red Lion

Hippeastrum Red Lion

Jedna z najpiękniejszych roślin zdobiąca nasze mieszkanie, parapety, balkony. Posiada duże, piękne, czerwone kwiaty, które cieszą wzrok przez miesiące. Liście nie zasychają dlatego roślina może być uprawiana cały rok.
Turzyca ptasie łapki

Turzyca ptasie łapki

Bardzo dobrze rosnąca w półcieniu turzyca o liściach sztywnych, łukowato wygiętych, z wyraźnym, szerokim, biało-kremowym obrzeżeniem. Bardzo chętnie sadzona w ogrodach, zimozielona, wymaga miejsca osłoniętego gdyż w przeciwny przypadku liście mogą być na przedwiośniu uszkadzane przez słońce i gwałtowne zmiany temperatury.
Cis

Cis

Najlepsze żywopłoty iglaste na miejsca zacienione. Doskonale znosi wielokrotne cięcie. Ma stosunkowo duże wymagania glebowe, wrażliwy na niedobór wody. Wys. do 2 m. Wielkość sad. 20-30 cm.
1 2 3