Mszyce
Smoczkowiec
Dodane przez: Katjaja
Zaczerpnięte z: http://www.flickr.com/photos/katja-london/1119014047/

Uprawa i pielęgnacja smoczkowca

Smoczkowiec (Solanum muricatum) to roślina należąca do rodziny Solanaceae, pochodzi z Ameryki Południowej (Peru, Chile), jest wiele jej odmian. Ma bardzo dekoracyjne, pomarańczowo żółte owoce w kształcie smoczków na butelki. Pozostają one długo na roślinie, ale nie są jadalne. Smoczkowiec dorasta do 1,5m wysokości, można go dowolnie formować za pomocą cięcia. Doskonała, dekoracyjna roślina doniczkowa, pojemnikowa.
Smoczkowiec to roślina ciepłolubna. Latem wymaga stanowiska słonecznego, ewentualnie półcienistego. Jej zapotrzebowanie na wodę jest też w tym okresie dość duże.
malina
Dodane przez: mwri

Choroby malin i jeżyn

Wśród najczęstszych chorób atakujących maliny i jeżyny znajdziemy choroby wywoływane przez grzyby, bakterie i wirusy. Na początku omówimy największą grupę chorób – wywoływane przez grzyby. Zamieranie pędów malin to najgroźniejsza choroba malin, a zakażeniu nią pędy ulegają już w pierwszym roku rozwoju.

Metody zwalczania szkodników ogrodów

Każdy z nas wcześniej czy później realizuje swoje marzenia założenia pięknego ogrodu. Niezależnie od tego, jakie rośliny w nim umieścimy, w pewnym momencie mogą one zostać narażone na działanie różnego rodzaju szkodników.
Rabata kwietna
Dodane przez: bestfor

Szkodniki i choroby - ciągła walka

Szkodniki i choroby to ciągłe zagrożenie dla naszego ogrodu. Jeśli nie stosujemy środków zapobiegawczych, prewencji, natychmiast nie podejmujemy żadnych środków zaradczych skazujemy się na porażkę. Choroba, lub szkodnik opanuje cały nasz teren, cały ogród.
Kompostownik
Dodane przez: mezuni

Biologiczna walka ze szkodnikami

O zdrowiu roślin nie decyduje chemia, a ogromny zespół czynników odpowiedzialnych za cykl uprawowy. Wśród prac, o których decydujemy my, znajdziemy m.in. stosowanie upraw mieszanych, zadbanie, by oprócz roślin swoje miejsce w ogrodzie znalazły również pożyteczne zwierzęta, odpowiednie stanowiska i zgodne z wymaganiami nawożenie.

Ochojniki

Ochojniki to należące do mszyc i bardzo do nich podobne, występujące pospolicie na różnych gatunkach świerków i modrzewiach, szkodniki. Z pośród tych pokrytych białym woskowym nalotem pluskwiaków najczęściej dają nam się we znaki: ochojnik daglezjowy, ochojnik świerkowiec, ochojnik świerkowo - modrzewiowy, ochojnik świerkowy zielony.
Świerk kłujący
Dodane przez: Arria Belli

Mszyca świerkowa zielona

Mroźna i śnieżna zima co roku cieszy ogrodników i dendrologów. Bywają bowiem lata, gdy pogoda wykonuje dużą część ich pracy. W tym roku mróz z pewnością nie zaszkodził szkodnikom. By zginęły jaja pasożyta mszycy świerkowej zielonej Elatobium abietinum, szczególnie niebezpiecznej dla świerka kłującego, w tym formy srebrzystej, potrzebne są mrozy do -20°C.

Poskrzypka liliowa

Wśród szkodników pojawiających się wśród naszych roślin ogrodowych, najczęstszym bywalcem lilii i szachownic, konwalii majowej i kokoryczki jest należąca do rodziny stonkowatych, poskrzypka liliowa. Jej niezwykle jaskrawe metaliczno-czerwone ubarwienie zwróci z pewnością naszą uwagę, większość możliwych wrogów jednak odstraszy.
Powojnik
Dodane przez: adulau

Szkodniki powojników

W przypadku powojników, szkodniki zazwyczaj nie stanowią poważnego problemu w ich hodowli. Specyficzne szkodniki powojników nie występują, a inne popularne w ogrodach szkodniki takie jak mszyce czy przędziorki bardzo rzadko porażają powojniki. Mszyce i przędziorki niezbyt często wybierają sobie powojniki, jeśli mają w ogrodzie dostęp do smaczniejszych roślinek.
Rabata kwietna
Dodane przez: bestfor

Wełnowce

Wełnowce to szkodniki z rzędu pluskwiaków równoskrzydłych, o ciele pokrytym białym lub beżowym nalotem. Kolonia wełnowców oglądana z daleka przypomina wyglądem kłaczek wełny zaczepiony na roślinie. Właśnie te niepozorne białe kłębki waty kryją w sobie małe pełzające, podobne nieco do mszyc, czy też przędziorków owady. Samice składają około pięciu takich „kłębków".
1 2 3