Pełne lato
Ostróżka ogrodowa Guinevere

Ostróżka ogrodowa Guinevere

Ozdobna bylina o sztywnych pędach. Liście głęboko dłoniaste 5-7klapowe. Kwiatostany wydłużone, czasem rozgałęzijące się w dolnej części. Typowa roślina rabatowa. Kwiatostany nadają się do cięcia.
Czereśnia Sam

Czereśnia Sam

Odmiana kanadyjska, rosnąca średnio silnie, o dość luźnej koronie. Owocuje bardzo obficie i regularnie. Owoce bardzo duże - do 7,5g, szerokosercowate, ciemnoczerwone, później prawie czarne, miąższ ciemnoczerwony, z zanikającą lekką goryczką. Owoce nie są podatne na pękanie i bardzo dobrze znoszą transport, dlatego największe powodzenie zdobywa na terenach o dużej ilości opadów.
Róża Paul Scarlet

Róża Paul Scarlet

Odmiana odporna i wytrzymała na mróz. Kwiaty intensywnie ciemnokrwiste, duże, pełne, długotrwałe, wytrzymałe na warunki atmosferyczne. Liście błyszczące, zielone, skórzaste, duże. Pokrój krzaczasty, wzniesiony, gęsty. Wys. do 2m. wydaje dużo nowych pędów.
Hortensja ogrodowa różowa

Hortensja ogrodowa różowa

Krzew liściasty o pokrój kulistym, kwiaty różowe, liście naprzeciwległe, jajowate, brzeg blaszki liściowej piłkowany, owoce torebki. W Polsce zachodniej zimuje bardzo dobrze, natomiast w Polsce północnej wymaga okrywania. Najlepiej rośnie na glebach kwaśnych, żyznych i próchniczych. Wymaga obfitego podlewania w młodym wieku okrywania na zimę. Dobra do nasadzeń pojedynczych. Rośnie do
1,5 m wysokości. Kwitnie w czerwcu.
Śliwa japońska Santa Rosa

Śliwa japońska Santa Rosa

Drzewo silnie rosnące, tworzące rozłożystą i dobrze ulistnioną koronę.
Mieczyk Princess Marg Rose

Mieczyk Princess Marg Rose

Najpopularniejsze rośliny lata uprawiane na kwiat cięty. Do XVII wieku były stosowane jako rośliny lecznicze, ich cebule suszono i traktowano jako talizmany. Różnorodność form kwiatów, ich terminów kwitnienia oraz wysokości stwarza wielkie możliwości wykorzystania mieczyków do dekoracji mieszkań.
Lilia Casa Blanca

Lilia Casa Blanca

Jedna z najpiękniejszych odmian, posiadają wspaniałe trąbkowe kwiaty barwy śnieżno białej. Jej atrakcyjnie pachnące kwiaty są ozdobą przydomowych ogrodów. Powinna być regularnie nawożona i podlewana.
Mieczyk Mary Housley

Mieczyk Mary Housley

Silnie rosnąca roślina uprawiana głównie na kwiat cięty, doskonała na rabaty, do ogródków naturalistycznych. Rozmnażana poprzez oddzielanie bulw potomnych. Wymaga gleby żyznej, odczyn lekko kwaśny.
Tojeść rezesłana Goldi

Tojeść rezesłana Goldi

tojeść rozesłana
Lysimachia nummularia Aurea


Należy do rodziny Primulaceae-pierwiosnkowate. Gatunek europejski, występujący w warunkach naturalnych także w Polsce w miejscach wilgotnych, nad wodą i na łąkach. Jest to płożąca bylina, tworząca rozległe kobierce wysokości ok. 5 cm. Odmiana Goldi ma złociste, jajowate lub owalne liście osadzone naprzeciwlegle na 50 cm długości pędach, które ścielą się po ziemi i ukorzeniają w podłożu. Żółte kwiaty z ciemnoczerwonymi kropkami w środku osadzone są pojedynczo w kątach liści i pojawiają się na roślinie od czerwca do sierpnia. Bylina nadaje się do okrywania gruntu w miejscach cienistych i wilgotnych. Szczególnie przydatna w pobliżu zbiorników wodnych lub jako namiastka trawnika przed skalniakiem. Na stale wilgotnym podłożu znosi pełne nasłonecznienie i jest tam najintensywniej zabarwiona. W miejscach suchych liście ulegają przypaleniu. Tojeść rozesłana nie ma dużych wymagań co do gleby, może być ona przeciętnie żyzna, ale o odczynie obojętnym.
Irys syberyjski mieszanka

Irys syberyjski mieszanka

Bardzo ładna odmiana o niebieskiej barwie kwiatów. Pędy kwiatowe wyższe od liści, rozgałęzione, z 3-5 kwiatami na wierzchołkach. Podkwiatki zasychają przed kwitnieniem. Pędy kwiatowe wys. 60-120 cm, zależnie od siedliska. Liście cienkie, trawiaste.