Pełne lato
Eukomis cętkowany

Eukomis cętkowany

Bardzo orginalna roślina o atrakcyjnym wyglądzie. Eukomis jest rośliną ciepłolubną i wymaga stanowiska słonecznego ale osłoniętego od wiatrów. Najlepiej rośnie na glebach, żyznych, próchnicznych i lekko wilgotnych. Duże jasnozielone liście również stanowią element zdobniczy. Po ścięciu kwiatostanu mają tendencję podnoszenia się do góry. Kwiatostan osiąga wysokość do 50 cm.
Begonia kaskadowa biała

Begonia kaskadowa biała

Bardzo dekoracyjna roślina, dorastająca do wysokości 20 cm. Posiada skórzaste, ciemnozielone, mięsiste liście jednak najczęściej ich nie widać, gdyż przesłaniają je białe kwiaty. Lubi stanowiska półcieniste, należy pamiętać o regularnym podlewaniu.
Lilia Pesaro

Lilia Pesaro

Lilia ta charakteryzuje się pięknymi, pastelowymi kwiatami, minimalnym kropkowaniem na płatkach i delikatnym zapachem. Najlepiej rośnie na glebie piaszczysto-gliniastej, próchniczej. Osiąga wysokość od 120 cm.
Anafalis trójnerwowy

Anafalis trójnerwowy

Posiada delikatne białe kwiaty i ozdobne liście. Owoce utrzymują się na roślinie przez wiele tygodni.Doskonale wyglada posadzony obok kosaćców syberyjskich. Osiąga wysokość do 30-40 cm.
Groszek pustynny

Groszek pustynny

Groszek pustynny jest bardzo atrakcyjną rośliną ozdobną. Posiada niepowtarzalne, intensywnie czerwone kwiaty o kształcie przypominającym motyle z czarnymi plamkami. Pokrój bardzo luźny, często określany jako elegancki. Liście są niebieskawe, lekko owłosione. Do tej pory nie wyhodowano odmian uprawnych.
Powojnik Rouge Cardinal

Powojnik Rouge Cardinal

Przepiękna, średnio silnie rosnąca odmiana.
Długo i obficie kwitnąca, rozkwitająca purpurowymi kwiatami w okresie czerwca i sierpnia.
Idealna do uprawy przy ogrodzeniach, ścianach i altanach. Doskonała również do uprawy w dużych pojemnikach.
Przydatna do uprawy na jasnym tle.
Agrest Czerwony Triumph krzew

Agrest Czerwony Triumph krzew

Pokrój
Wysokość od 0,5 do 1,5 metra w zależności od odmiany.Pędy o cierniach pojedynczych lub trzydzielnych umieszczonymi pod nasadą liści.Równie częste szczeciniaste kolce w międzywęźlach.
Liście
Liście 3-5 klapowe, na brzegu lekko karbowane.
Kwiaty
Drobne,zebrane w małe grona,najczęściej trójkwiatowe,zwisłe.Kwitnie w kwietniu,mając odgięte działki kielicha i wzniesione działki korony o kolorze białym,żółtoseledynowym lub czerwonoróżowym.
Owoce
Jagody barwy zielonej,żółtej lub o czerwonawej skórce,często pokryta gruczołkowatymi włoskami.U niektórych odmian skórka jest gładka i błyszcząca.
Lilia  Sancerre

Lilia Sancerre

Piękna lilia azjatycka, reprezentująca kształt kwiatów zblizonych do trąbki, posiada dekoracyjne liczne błyszczące liście, wysokie pędy kwiatowe do 100 cm. Odporna na czynniki klimatyczne i choroby.
Powojnik Madame Baron de Vilard

Powojnik Madame Baron de Vilard

rodzaj roślin z rodziny jaskrowatych (Ranunculaceae Juss.). Obejmuje ok 230 gatunków bylin, krzewów i pnączy, pochodzących głównie z półkuli północnej. Łacińska nazwa rodzaju wywodzi się od greckiego \'klema\' - łoza, pnącze.
Pokrój
Bylina, roślina pnąca lub płożąca o drewniejących łodygach dorastająca do 8 m długości.
Liście
Ułożone naprzeciwlegle, zimozielone lub opadające na zimę. Liście złożone z 3 listków, podwójnie 3-listkowe lub nieparzystopierzaste.
Kwiaty
Okrągłe, duże, o średnicy powyżej 5 cm, o barwach od białej i żółtej przez różową, czerwoną do ciemnofioletowej i niebieskiej. Obupłciowe, rzadziej rozdzielnopłciowe i rozmieszczone dwupiennie. Okres kwitnienia przypada od maja do października.
Owoce
Główkowaty, złożony z licznych drobnych niełupek, które zachowują na szczycie szyjkę słupka, przeważnie długą i pierzastą.
Roślina trująca
U powojników trujące są sok, liście, kwiaty i owoce.
Krasnokwiat Katarzyny

Krasnokwiat Katarzyny

Odmiana Katarzyny kwitnie w czerwcu i lipcu i posiada kulisty i puszysty kwiatostan składający się z licznych koralowych drobnych kwiatów. Dla ułatwienia zapylenia otrząsamy pyłek z pręcików i słupków. Jesienią i zimą ograniczamy podlewanie i zapewniamy chłód.Przesadzamy go co kilka lat w marcu. Rozmnażamy go z cebul przybyszowych lub z nasion.